Сека ќе посвои дете

Српската фолкерка Сека Алексиќ два месеци по преживеаната драма со спонтан абортус кога поради вонматерична бременост го загуби бебето ја отвори својата душа за српскиот магазин „Хелоу“. Сека за магазинот раскажала низ каков пекол поминала, кој бил со неа во најтешките моменти и открила дека таа и нејзиниот сопруг Вељко Пиљкиќ планираат да посвојат дете. - Вељко и јас во декември дознавме дека ќе станеме родители, на првиот ден од Нова година почувствував болки, а веќе другиот ден бев во операциска сала. Се утврди дека се работи за вонматерична бременост. Кога докторите ми рекоа дека сум го загубила бебето, почнав да плачам. Занемев. Собрав сила и и реков на сестрата да ги викне докторите, а мое единствено прашање беше како сето ова ќе се одрази на мојата следна бременост. За среќа ми рекоа дека се е во ред и дека немам причина за грижа - навела Сека. Таа додала дека без поддршката на нејзиниот сопруг немала да ја преживее таа болка и тага. Три дена по операцијата останала во болница. - Овој немил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас за настанот што се случи на 19-ти овој месец во населбата Аеродром. Предметот е оформен во ...
сите 187 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 227 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Во сабота (22 септември) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и ...
сите 70 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 188 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 138 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сека ќе посвои дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: