Рамбо Амадеус за децата (видео)

Рамбо Амадеус, фаворитот на Црна Гора за следниот Евросонг, во соработка со УНИЦЕФ сними песна и спот за сите деца на светов. Во песната, која е дел од кампањата на УНИЦЕФ, се бара сите деца да имаат исти можности.
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 240 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва побара итно распуштање на Парламентот и организирање предвремени избори. Овој став е реафирмиран на средба со партиите во ...
сите 291 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рамбо Амадеус за децата (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: