Тесна трка за конгресмен од Охајо - гласовите и натаму се пребројуваат

И натаму без официјален победник на специјалните избори за место во Претставничкиот дом од сојузната држава Охајо, додека републиканците и демократите ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на IFA 2018 настанот, Honor го најави својот нов уред, Honor Magic, но не и датумот кога ќе биде претставен. Сега, компанијата сподели малку повеќе ...
сите 47 | | | веќе видена

Јувентус успеа да го победи аутсајдерот Фрозиноне со 2:0, но тоа го направи многу потешко од очекувањата и со погодоци во завршните десетина минути од средбата ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тесна трка за конгресмен од Охајо - гласовите и натаму се пребројуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: