Помеѓу 83 и 94 отсто од ранливите ромски семејства на Западен Балкан се материјално обесправени

Податоците покажуваат сериозна материјална обесправеност кај 83-94 проценти од ранливите ромски семејства во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), соопшти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И талијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини, денеска порача дека треба да се изготви извештај за присуството на ромски кампови на територијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ на својата последна седница расправаше за актуелната општествено политичка состојба и подготовката на партијата околу ...
сите 211 | | | веќе видена

Повеќе од јасен е молкот на власта во врска денешната аудио снимка во која се слуша поранешниот премиер Зоран Заев. Но, не не зачудува. Сега излегува на ...
сите 274 | | | веќе видена

Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да ја префрлаат топката за скандалот со медицинскиот отпад на СДСМ, кога фактите зборуваат за сосема нешто друго. Одговорноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје, денеска е закажано ново рочиште за случајот „Рекет”. На последното рочиште за овој предмет беа презентирани докази од ...
сите 354 | | | веќе видена

Крузерот „Вестердам“, чие пристигнување досега го одбија пет азиски и пацифички земји од страв од ширење на вирусот COVID-19, конечно се закотви во Камбоџа, ...
сите 643 | | | веќе видена

Што бранеше Мизрахи пред таблата во МТСП - својата наивност или демагогијата на ВМРО-ДПМНЕ? Да имаше малку доблест и мудрост, техничката министерка за труд и ...
сите 268 | | | веќе видена

Во ноември 2019 година до МВР односно лично до тогашниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски од страна на менаџментот на ТЕ-ТО била доставена опсежна ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помеѓу 83 и 94 отсто од ранливите ромски семејства на Западен Балкан се материјално обесправени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: