Новиот Walkman од Sony – уникатна аудиофилска играчка од 1200$

Преносните музички плеери нѝ дадоа сосема нов начин да ја доживееме музиката: каде сакаме и кога сакаме. Денес речиси секој од нас има преносен носач на звук со себе: смартфони, таблети, лаптопи, па дури и гаџети наменети исклучиво за слушање музика. На сите ни се познати првите преносни музички плеери од Sony, имено Walkman за аудио касети и Discman за цедеа. Долго време откако пазарот на овие Sony продукти им беше одземен од уште покомпактните и попрактични mp3 плеери, Sony се враќа со нова, исполирана верзија на Sony Walkman-от. Покрај сите гаџети и носачи на звук денес, на прв поглед изгледа дека новиот Sony Walkman ZX2 не би имал ништо ново да понуди. Меѓутоа, денешните компактни музички плеери прават преголем компромис ставајќи ја практичноста на производот пред квалитетот на самиот звук. Sony Walkman ZX2 има за цел да го адресира и реши токму тој проблем. За разлика од музичките плеери од нашето секојдневие, Sony Walkman ZX2 не ги компресира музичките фајлови, а функционира беспрекорно со било кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 316 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 126 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот Walkman од Sony – уникатна аудиофилска играчка од 1200$

Од:
До кого (е-маил):
Порака: