Мото фестивал 2010 - Night Wolves MG

Најзначајниот и најголемиот моторџиски фестивал на Балканот и оваа година ќе се одржи на скопското Кале. Во 48 часа колку што ќе трае ова издание, организаторите ветуваат изобилство на луда забава, игри, награди, пиво, храна, луди емоции, егзибиции, спектакл..., и секако многу добра музика Програма на Бајк Фестивалот: Петок 18 јуни Пристигнување на гости во текот на целиот ден - спремно ладно пиво и др. пијалоци за мн. ниски цени на пр. пиво 0.33 за 50 ден. - скара со екстра квалитет и проширена понуда (крилца,гирици...) Почеток на концертниот дел околу 20:30 часот: - PURPLE ZEPPELIN - DANI - UIKEDA (Bugarija) - BRCKI ROCK BAND Сабота 19 јуни Дружење ,пријавување за Мото Игри ,пријавување на мото клубови Дефиле низ градот, старт 14:23 часот. Враќање од дефиле ,одржување на мото игри и доделување на награди за истите. Почеток на концертниот дел : - VIP Куманово - Електрични Оргазам Србија - SMUT - DAY OFF Доделување благодарници за учество на фестивалот, награди за најброен мото клуб од Македонија и други ...
| | веќе видена | слични

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 239 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мото фестивал 2010 - Night Wolves MG

Од:
До кого (е-маил):
Порака: