Мото фестивал 2010 - Night Wolves MG

Најзначајниот и најголемиот моторџиски фестивал на Балканот и оваа година ќе се одржи на скопското Кале. Во 48 часа колку што ќе трае ова издание, организаторите ветуваат изобилство на луда забава, игри, награди, пиво, храна, луди емоции, егзибиции, спектакл..., и секако многу добра музика Програма на Бајк Фестивалот: Петок 18 јуни Пристигнување на гости во текот на целиот ден - спремно ладно пиво и др. пијалоци за мн. ниски цени на пр. пиво 0.33 за 50 ден. - скара со екстра квалитет и проширена понуда (крилца,гирици...) Почеток на концертниот дел околу 20:30 часот: - PURPLE ZEPPELIN - DANI - UIKEDA (Bugarija) - BRCKI ROCK BAND Сабота 19 јуни Дружење ,пријавување за Мото Игри ,пријавување на мото клубови Дефиле низ градот, старт 14:23 часот. Враќање од дефиле ,одржување на мото игри и доделување на награди за истите. Почеток на концертниот дел : - VIP Куманово - Електрични Оргазам Србија - SMUT - DAY OFF Доделување благодарници за учество на фестивалот, награди за најброен мото клуб од Македонија и други ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 153 | | | веќе видена

Вечерва стартуваше 39. издание на ИФФК “Браќа Манаки” во Битола. Со црвен тепих и доделување на наградите на овогодинешните лауреати беше отворен фестивалот. ...
сите 69 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мото фестивал 2010 - Night Wolves MG

Од:
До кого (е-маил):
Порака: