Клубови од НФЛ меркаат двајца бразилски фудбалери

Елано и Андре Сантус се на пикот на клубови од НФЛ. Во пенал-рулетот против Парагвај, овие двајца се покажаа како одлични шутери токму за во американски фудбал. Неофицијално, Њу Јорк Џајантс и Мајами Долфинс веќе стапиле во контакт со клубовите на Елано и Андре Сантус и се подготвени да платат дебело за нивниот ангажман. Останува уште потешката работа, да се убедат овие двајца талентирани шутери да го сменат спортот. Еве како двајцата фудбалери станаа популарни за клубовите од НФЛ. Само за потсетување, минататa година Сиетл Сихокс сакаше да ангажира тројца играчи на Андерлехт и тоа Матијас Суарес, Лукас Биља и Мубарак Бусуфа кои се прославија во ренал-рулетот против Партизан во последното коло од квалификациите за влез во групите од Лигата на Шампиони. Сепак играчите не се одлучија да го сменат спортот.
| | веќе видена | слични

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар доби ново засилување и тоа во стручниот штаб во името на Билјана Црвенковска. Поранешната македонска ...
сите 172 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 11 | | | веќе видена

Дафина Стојановска, Зоран Илиоски, Димитар Стевананџија, Ане Лашкоска, Никола Мицевски и Васил Пишев се дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно кажаа дека ...
сите 83 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Донесовме одлука секој граѓанин да постапи според сопствено убедување“, истакна Мицкоски. Оваа препорака не само што ја збуни јавноста, туку очигледно создаде ...
сите 55 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клубови од НФЛ меркаат двајца бразилски фудбалери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: