Дури сега дознале дека се 26 години во брак: Кијану Ривс и Винона Рајдер биле венчани на филмски сет пред вистински свештеник

Актерите Кијану Ривс и Винона Рајдер, пред 26 години размениле брачни завети во филмот "Dracula" пред вистински свештеник, но тоа не го знаеле сe' до неодамна. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еден од бомбашите самоубијци, пред стравичниот напад во Шри Ланка бил уапсен, па пуштен, изјави портпаролот на владата на Шри Ланка, за „Си-ен-ен“.Илхам Ахмед ...
сите 500 | | | веќе видена

Кандидатката за претседателка Гордана Силјановска Давкова денеска изјави дека не очекува автоматски гласови од гласачите на Блерим Река договорени меѓу ...
сите 311 | | | веќе видена

Речиси 170 милиони деца во светот ја немаат примено првата вакцина против сипаници, според податоци за периодот 2010-2017 година, соопшти УНИЦЕФ. Од нив ...
сите 158 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун користи свој личен оклопен воз за патувања во други земји.Возот го наследил од татко му, кој со него патувал во Кина и ...
сите 152 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дури сега дознале дека се 26 години во брак: Кијану Ривс и Винона Рајдер биле венчани на филмски сет пред вистински свештеник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: