Доматите како лек!

Најновото истражување покажа дека доматот спаѓа во групата зеленчук кој допринесува во подобрување на крвната слика и намалување на крвниот притисок доколку не се посоли. Најдобри резултати се постигнуваат кога се консумира како сок. Исто така, го регулира метаболизмот, ја јакне отпорноста на организмот, помага во исфрлање на вишок течности од организмот, го регулира варењето, и позитивно влијае врз болести на црниот дроб и панкреасот. Сокот од домат треба да се користи во случај на истоштеност, го прочистува организмот и воедно го ослободува телото од непријатен мирис.
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доматите како лек!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: