Џенифер Лопез, Џенифер Анистон и Скарлет Јохансон номинирани за ѕвезди во Холивуд

Меѓу номинираните кандидати да добијат своја ѕезда на Булеварот на славните се се Кејт Винслет и Џенифер Лопез, а Џенифер Анистон, Скарлет Јохансон и Малком Мекдуел можеби ќе добијат своја ѕвезда во Холивуд. Актерот Ричард Бартон и соул пејачот Бери Вајт постхумано ќе добијат ѕведи. Меѓу номинираните од филмскиот свет исто така се наоѓаат и Мет Гронинг кој е номиниран заедно со Џон Ластер и Самнер Редстоун и од музичкиот свет “Бојс то мен” и Ен и Ненси Вилсон од бендот “Харт”. Церемонијата ќе се одржи во текот на следната година.
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Даут-пашин амам во Скопје беше местото каде се собраа за да одговорат на прашањето „Зошто Европа?“. Опкружен од сликите на Адем Кастрати, германскиот министер ...
сите 136 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џенифер Лопез, Џенифер Анистон и Скарлет Јохансон номинирани за ѕвезди во Холивуд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: