Целата тага на светот спакувана во 20 секунди - татко објавил видео кое го прешернува цел регион

Среќко Кавка од Славонски брод споделил видео на својот Фејсбук профил, кое зборува за тажното секојдневие во Хрватска. Среќко Кавка од Славонски брод споделил видео на својот Фејсбук профил, кое зборува за тажното секојдневие во Хрватска.Упатил отворено писмо до премиерот Андреј Пленовиќ, но и потресно видео кое ги прикажува неговите деца на автобуска станица додека ја испраќаат нивната мајка која заминува во странство.„Филмот трае некои 20 секунди, но 20 секунди поради кои пишувам, бидејќи за нас е многу стресно, а за мене мачно. Во автобусот кој заминува е една жена, мојата сопруга имајка на три деца, двете дојдоа на испраќање, а најстарото е на училиште. Нивната мајка за првпат во животот си заминува од нив за да работи во странство. Одалечена е 450 километри од дома, време на договорот 1-5 месеци, слободен ден еднаш неделно. Договорот не е спорен и затоа го прифатила. Но, децата знаат, ако издржи 5 месеци тогаш толку нема ни да ги види. Кога снимав го видов нивниот очај, не знаат што ќе биде, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Стево Пендаровски веќе ги постави кадровските основи на неговиот кабинет. Генерален секретар на претседателската служба е досегашниот владин портпарол Миле ...
сите 218 | | | веќе видена

(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) Во Тел Авив вечерва во 21 часот започнува финалната трка за победник на Евровизија 2019. Тамара Тодевска со „Горда“ ...
сите 213 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер ...
сите 199 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Целата тага на светот спакувана во 20 секунди - татко објавил видео кое го прешернува цел регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: