Билка за орален секс

Оваа необична билка само изгледа како да е производ на фотошоп, но ве уверуваме дека овие неверојатни усни се потполно природни: можете да ги најдете во тропските дождовни шуми на Средна и Јужна Америка, во земјите како што се Колумбија, Костарика, Панама и Еквадор. Природата е преполна со спектакуларна флора и фауна, но на некој начин веќе се навикнавме на вообичаените работи и скоро и да не приметуваме во колкава мера се всушност феноменални. А потоа налетуваме на нешто овакво кое не остава без здив. Латинското име на оваа билка е „Psychotria Elatra“, во својот моментален облик – веруваат биолозите – еволуирала за да ги привлече инсектите, а поради него го добила и популарноро име „курвини усни“. За жал, станала загрозена билка поради неконтролирана дефорестација, така што, ако сакате да ја бакнете, мора да побрзете бидејќи наскоро би можело да ја снема.
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Билка за орален секс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: