Актерите на `Кум` се собра по 45 години

Атерската постава на култниот филм "Кум", се собраа да ја прослават 45 годишнината на затворњето на годинашниот Tribeca Film Festival во Њујорк На средбата која ја организира Роберт де Ниро на својот фестивал, се појавија режисерот Френсис Форд Копола и артистите Ал Пачино, Роберт де Ниро, Роберт Дувал, Џејмс Кан Дијана Китон и Талија Шир.. Програмата траеше 9 часа. Се прикажауваа првиот и вториот дел од оваа култна трилогија, а актерите освен што разговараа за филмот, се потсетија на голем број случки и на покојниот Брандо. Освен Марлон Брандо не присуствуваше и Џон Казал кој почина во 1978 година.
| | веќе видена | слични

Останато

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Богданов, неодамна разрешен од позицијата член на Извршниот комитет на партијата, во гостувањето во емисијата „ 360 степени “ на ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 202 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски бара и очекува кривичниот совет внимателно да ги согледа сите факти и аргументи наведени во жалбата на пратеникот ...
сите 98 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 51 | | | веќе видена

По повеќе од 12 часа во кривичниот суд, нешто по полноќ заврши распитот на петмина осомничени во случајот „Империја на СЈО, а од 2 по полноќ па натаму, ...
сите 192 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Актерите на `Кум` се собра по 45 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: