7 “Chanel” парфеми кои мора да ги пробате

“Chanel” парфемите се вонвременска класика. Брендот “Chanel” ја отелотворува идејата за модерната жена а истото важи и за неговите парфеми. Од заводливите ноти до оние младешки, “Chanel” парфемите едноставно одговараат на секоја жена. Chanel No. 5 Овој парфем, кој е сега чиста класика, веројатно е најпознат од сите “Chanel” парфеми. Тоа е првиот парфем од овој бренд кој се појави на пазарот, станувајќи икона на парфемите, а скоро исто се прослави и шишенцето во која се наоѓаше. Тоа не мора да биде парфем за сечиј вкус но тоа е,секако, парфем кој мора да го пробате, па само и да се уверите во што е неговата големина. Coco “Coco” во себе содржи разни ориентални ноти. Лансиран е во 1984 година како провокативен мирис. Содржи мешавина на цветни ноти и ароми на дрво. Тоа е опоен мирис кој остава траен впечаток. Coco Mademoiselle Овој парфем содржи овошни ароми како портокал и мандарина. Се одликува со свежина и е наменет за помладите генерации. Неговото лансирање го прати голема рекламна кампања која ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 245 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 252 | | | веќе видена

Белата куќа соопшти дека привремено ќе му ја врати акредитацијата на новинарот на телевизиската мрежа Си-ен-ен, Џим Акоста, кому му беше одземено правото да ги ...
сите 89 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

7 “Chanel” парфеми кои мора да ги пробате

Од:
До кого (е-маил):
Порака: