За нашата кожа најдобри се препарати и средства кои се направени од природни состојки. Сите козметички средства базирани се на природни состојки, но со нивната ...
сите 2 | | | веќе видена

Фиренца, инаку градот кој дише во духот на уметноста, деновиве е зенитот на машкиот моден свет. Периодов тука се одржува традиционалниот и престижен саем на ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога подготвуваме големи и вкусни сендвичи, една работа на која треба да внимаваме е редоследот на состојките, односно комбинирањето на состојките. Зошто? ...
сите 2 | | | веќе видена

Носењето потпетици во јапонските фирми е наредба за сите работници, а сега тие се спротиставуваат на тие прописи. Дали во Јапонија жените се дискриминирани? ...
| | веќе видена