Следната година се навршува точно половина век од моментот кога првиот човек стапна на Месечината. Со цел да го одбележат овој подвиг на човештвото, писателот ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако оваа опција се појави на Ватс-ап, и Фејсбук Месинџер ќе ги израдува корисниците кои ќе напишат порака, па ќе посакаат да ја избришат. Фејсбук Месинџер ...
сите 18 | | | веќе видена

Правната битка околу 10.600 години стариот скелет наречен “Мумијата на Духовната Пештера“, заврши откако напредна ДНК анализа покажа дека е таа е поврзана со ...
сите 2 | | | веќе видена

Цели 2,5 години интернет сообраќај кој требал да се случува во рамките на американската инфраструктура завршувал на кинеска мрежа, пред да биде пренасочен до ...
сите 3 | | | веќе видена

next