Поранешниот македонски кошаркарски репрезентатиевец кој воедно своевремено беше и капитен на нашата репрезентација, Перо Антиќ се огласи по пат на социјалните ...
сите 7 | | | веќе видена

Денес од 20:30 часот Македонија на Светското првенство ќе игра против селекцијата на Шпанија. Шпанија е актуелен европски шампион и сигурно дека важи за ...
сите 5 | | | веќе видена

Пијанистот Симон Трпчески со својата изведба и разновиден репертоар, продолжува да го освојува светот. Изминатите денови имаше три успешни настапи во Линколн ...
сите 14 | | | веќе видена

Хрватска одигра одлична одбрана и успеа да ја победи и Шпанија со 23:19 за петта победа во нашата група и максимален број на бодови, четири во следната фаза од ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација одигра феноменална одбрана во текот на сите 60 минути на денешниот клучен меч со Исланд, но сепак старата болка од ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонските навивачи со порака до градоначалникот на општина Прилеп Илија Јовановски кој ги следеше натпреварите на Македонската ракометна репрезентација во ...
сите 3 | | | веќе видена

Исланѓаните уште пред почетокот на денешниот меч во Минхен беа свесни дека ќе треба добро да се изнатрчаат против тимот на Раул Гонзалес, а иако во првото ...
сите 2 | | | веќе видена

Ретко виден старт на ракометните терени демонстрираше голманот на Исланд, Густафсон врз крилото на македонската репрезентација Гоце Георгиевски на меѓусебниот ...
сите 15 | | | веќе видена

Катар со убедливи 37:27 (21:11) ја совлада репрезентацијата на Чиле во вториот меч од таканаречениот Президентс куп на Светското првенство во ракомет, што ...
сите 17 | | | веќе видена

ЕКИПА во Минхен , Стеван Цаневски Исландските ракометари се максимално мотивирани во пресрет на дуелот со Македонија, двете победи над Бахреин и Јапонија ја ...
сите 5 | | | веќе видена

next