Макфакс

  во

  Министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ изјави дека ни Шерлок Холмс не би можел да утврди колку земји ја признале косовската независност. Како ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Германската канцеларка, Ангела Меркел и францускиот претседател, Емануел Макрон денеска ќе потпишат нов договор за зајакнување на германско-француските односи. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американскиот државјанин Пол Велан, кој е во притвор во Москва под сомневање за шпионажа, денеска ќе се појави пред суд, а неговиот адвокат изјави дека кај ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Ова што го прави власта не е борба против загадувањето. Ова се пиар-мерки за намалување на бесот кај граѓаните и не се по ништо различни од претходните, исти ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Израелското Министерство за одбрана соопшти дека земјата успешно тестирала напреден ракетен систем способен да се одбрани од заканата од балистички проектили ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во врска со барањата на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори, Демократскиот сојуз ја афирмира идејата за тоа Македонија да биде една изборна единица. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Блокадата на Трамп над буџетот, која трае веќе 31 ден, претставува најдолгата блокада на федералната влада во Америка досега, а според тамошните медиуми, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Автобускиот превоз во Скопје и денеска е бесплатен поради загадувањето на воздухот. „Одлуката, која е дел од мерките за намалување на загадувањето на воздухот ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија денеска ќе ја одржи 116-та редовна седница, која како што посочија од владината прес-служба ќе биде отворена со презентација на ...
  сите 31 | | | веќе видена