Мое Здравје

Ако планирате да поминете време во добро друштво или во прегратките на партнерот, сигурно сакате да бидете сигурни дека малите ситници, како што се лошиот здив или мирисот на пот, нозе, па дури и урина и измет, нема да ви го расипат доброто расположение. Во борба против непријатните мириси сигурно може да ви помогне овој вкусен и здрав пијалок. Состојки: 2 јаболка 4-5 листови свеж кељ 1 китка магдонос 1 исцеден лимон (сок) 1 парче ѓумбир Подготовка: Состојките се мијат со ладна вода и сите заедно ставете ги во блендер. Ако овошјето и зеленчукот не е разладено, во блендерот додадете неколку коцки мраз. Сето добро измиксирајте го и пијте по една чаша наутро на гладно или помеѓу оброци.
сите 3 | | | веќе видена

Никотинска киселина (витамин Б3 или ниацин) спаѓа во витамините од групата Б. За разлика од своите „роднини“ од Б-комплексот, витаминот Б3 се јавува во две форми: како никотинска киселина (ниацин) и како нејзина сол, т.н.никотинамид. И двете форми се активни, но на различен начин. Витаминот Б3 учествува во процесот на ослободувањето на енергијата од јагленохидратите и во претварањето на јагленохидратите во масти. Витаминот Б3 е витамин кој нашето тело го користи за да ги претвори сложените јагленохидрати во шеќер – гликоза. Овој витамин помага и во претварањето на мастите и протеините во енергија. Со оглед на тоа што витаминот Б3 е важен во процесот на создавање на енергија во нашиот организам, најизразен симптом на неговиот недостаток е чувството на замор и мускулна слабост. Исто така, нијацинот го овозможува функционирањето на клетките на мозокот со енергијата која ја создава, а при негов недостаток доаѓа и до симптоми поврзани со ослабеното ментално фукционирање: губиток на памтењето, намалена ...
сите 2 | | | веќе видена

Верица Пандиловска е една од најпознатите македонски поп пејачки, која позади себе има огромен број на музички хитови. Таа го поседува еден од најмоќните гласови на естрадата. Пред месец ипол по подолга пауза, Пандиловска на своите фанови им го престави својот нов видео клип за темата Кактус. „Мое здравје“ со неа разговараше на тема, како таа се грижи за своето здравје, што најчесто јаде, дали вежба…. 1. Може ли да ни кажете како го одржувате вашето здравје Пандиловска: Здравјето е најбитниот сегмент од човековиот живот. Секогаш внимавам на изборот на храната, која што ја консумирам. Јадам храна подготвена строго во Цептер садови, што значи варена, без вода и печена, без маснотии. Вистинскиот начин на живот и исхрана ми помага да се чувствувам подобро и полесно. Здравите луѓе имаат милион желби, додека болните имаат само една желба, а тоа е како да оздрават. На сите ќе им препорачам, да си го чуваат здравјето, бидејќи тоа е единствениот начин за долговечен живот. 2. Што најчесто се храните и кое ви е ...
| | веќе видена

Сладоледот е десерт кој го јадеме претежно во летниот период, за да се освежиме и оладиме од летните горештини. Ретки се оние луѓе кои не го обожаваат сладоледот. Некои се плашат дека е доста калоричен и избегнуваат да го јадат. Напротив сладоледот содржи мал број на шеќери и може да ја засити вашата желба за благо. Па затоа наместо да изедете неколку коцки чоколада подобро е да изедете еден сладолед бидејќи сладоледот содржи и калциум кој ја намалува неговата калориска вредност. Сладоледот е корисен за јадење бидејќи основната состојка му е млекото, а млекото е богато со калциум. На човечкиот организам му е потребно околу 1г на калциум дневно. Кај децата и бремените жени е потребно уште поголемо количество на калциум. Сладоледот е богат со витамини и антиоксиданси. Овошниот сладолед направен од замрзнато овошје е полн со витамини. Затоа уживајте во јадењето сладолед.
сите 7 | | | веќе видена

Рецепт: - 300 мл алкохол ( 70%) – 100 мл јод – 10 таблети аналгин ( аспирин или андол) ( 500 мг) Алкохолот и јодот се мешаат и во нив се ставаат изгмечените таблети. Се промучкува добро и смесата се остава 21 ден на суво и темно место да отстои. После тоа може да се користи. Можете да ги мачкате болните места или да ставате облоги. Овој лек помага на болните од артритис, остеоартритис, болки во грбот и се друго што е поврзано со болка во зглобовите, коските и мускулите.
| | веќе видена

Боранијата е нискокалоричен зеленчук и во просек содржи 90% вода. 100 грама боранија има само 42 калории, 2,2 грама протеини, 0,2 грама масти и 7,6 грама јаглени хидрати. Боранијата содржи и многу минерали и витамини. Во 100 грама боранија има 52 милиграми калциум, 45 милиграми фосфор, 0,7 милиграми железо, манган, кобалт, никел, цинк и многу други микроелемнти. Содржи и каротин (провитамин А), витамини Б1, Б2, Б6, Ц и Е. Боранијата содржи разни хранливи корисни и лековити состојки: aргинин, бакар, протеини, јагленохидрати, растителни масти, растителни влакна – целулоза, Б витамини, витамини Ц, Е, К, ПП, железо, инозитоли, калиум, калциум, кобалт, магнезиум, манган, минерални соли, натриум, никел, сапонини, селен, фолна киселина, флуор, фосфор, цинк… Во мешунките на боранијата има 0,7-0,8% инозитол, кој го јакне срцето и го регулира метаболизмот. Боранијата го ослободува човековиот организам од отровните материи и е природен диуретик т.е. го зголемува излачувањето на урината. Исто така, боранијата го ...
сите 5 | | | веќе видена

Една студија спроведена од 137 здрави испитаници со зголемен ризик на дијабетис тип 2 го истражувала резултатот од конзумирање 43 грама бадеми дневно во вид ужина, како и нивото на шеќер во крвта, апетитот и телесната тежина во текот на четири недели. Резултатите од истражувањето покажале дека нивото на незаситени масни киселини и витамин Е е зголемено кај лицата што земале бадеми во однос на контролната група. Кај сите испитаници што внесувале бадеми е забележана помала потреба од внесување храна, додека најизразено намалување е забелаежано кај оние што бадемите ги конзумирале како ужина. Освен тоа што 43 грама бадеми го зголемуваат вкупното енергетско внесување на дневна основа за 250 калории, не дошло до зголемување на телесната тежина. Авторите на истражувањето дале објасување за тоа како поради специфичниот состав на бадемите не доаѓа до апсорбирање на сите 250 калории. Покрај тоа, заклучиле дека бадемите преставуваат оптимална ужина со која можете да внесете важни хранливи состојки, а притоа да не ја ...
сите 5 | | | веќе видена

ЗПЛРМ на последниот Управен одбор го ревидирале ценовникот на приватни услуги за пациентите. За приватен преглед кај општ лекар цената е 500 денари а кај специјалист 1000 денари. За домашна посета без превоз 500 денари а толку чини и вклучување на инфузија. Лекарска потврда 300 а медицинска белешка 250 денари. Во новиот и ревидиран ценовник се вклучени и 5 вида на лекарски уверенија меѓу кои и тоа за работа и чини 1500 денари. Но според поупатени лекари тоа не е работа на матичните туку на овластени институции за таа намена. Двојно е зголемено и уверението за суд кое ќе чини 3000 денари. Инаку овој ценовник важи во текот на работното време од 08 до 20 часот. Истиот се зголемува за 50% од 20 до 24 часот и за 100% од 24 до 08 часот. Дури 150% е зголемувањето ако овие услуги ги барате во сабота, недела и во празнични денови. Превземено од Zdravstvo24.mk
сите 2 | | | веќе видена

Новото истражување покажа дека повеќе различни видови бактерии можат да се најдат на рацете на жените отколку на рацете на мажите. Истражувањето спроведено на американскиот „University of Colorado at Boulder“ покажа дека жените имаат поголема густина на бактерии на рацете отколку што имаат мажите, а истражувачите веруваат дека тоа може да биде од потење, жлездата лојница или поради хормонската неурамнотеженост. Покрај тоа, како причина се спомнува и поголема киселост на кожата на рацете на мажите и честата употреба на кремови кај жените. Коментирајќи го ова открите, водачот на истражувањето др. Ноа Фиерер рече дека „бројот на различни видови бактерии откриени на рацете на учесниците во истражувањето беше големо изненадување како и поголемата разноличност на бактериите кои научниците ги пронашле на рацете на жените. Порталот Мој доктор укажува дека некои други истражувања покажале дека на дланките на левата и десната рака на исто лице се наоѓаат различни видови бактерии. Бактериите во просек се големи само ...
сите 22 | | | веќе видена

Бактериите во желудникот се многу честа појава денес, а лекувањето е долго и тешко.Од таа причина денес ќе ви презентираме еден доста ефикасен лек. Рецепт Во стаклена тегла ставете суви смокви и прелијте ги со непреработено маслиново улје. Ова треба да отстои 40 дена и после треба да се употребува. Секое утро јадете по една смоква, а пожелно е да конзумирате и по една лажица од маслиновото улје. Излекувањето да биде целосно, потребно е и исхраната да ја прилагодите со лекувањето. Јадете храна без зачини, да не биде љута, кисела, избегнувајте ги сувомеснатите производи и највеќе јадете свежа храна. Искуствата околу комбинацијата со смоквите и необработеното маслиново улје се големи и позитивни. За оваа комбинација се вели дека помагаат во лекување на хемороиди, цревни заболувања, затвор, бронхитис, астма и др.
| | веќе видена

Гоји бобинката (lat. Lycium barbarum ) е дрвенеста билка во вид на грмушка, која дава многу вкусен и лековит високоенергетски плод. Расте на Хималаите каде веќе со векови се користи не само како храна, туку и како природен лек. Ја нарекуваат и „среќна бобинка“ или „црвен дијамант“. На почетокот на 21 век, нивната популарност расте, кога резултатите од медицинските истражувања го потврдија нивното благотворно дејство врз здравјето на луѓето. Гоји бобинкa (Goji berry) познатa и како Волчјa бобинкa има долга традиција на користење во исхраната и во билната медицина во многу азиски земји, вклучувајќи ја и Кина. Во Европа и Северна Америка ова овошје привлече внимание во последниве неколку години, откако е откриено потенцијалното позитивно влијание врз општото здравје и во борбата против стареењето и хроничните заболувања, вклучувајќи го и ракот. Денес гоји бобинките се одгледуваат во многу делови на светот и се најпопуларната суперхрана во светот. Се наоѓаат на првото место на американката скала – ORAC scale ...
| | веќе видена

Во последно време во повеќето продавници можат да се најдат разни видови на фустани, но еден од поинтересните модели е фустанот што се прави во повеќе од десет различни комбинации. Фустанот е долг, елегантен и го има во различни бои. Од него можат да се направат неколку комбинации како корсет, со прерамки, преврзен преку половината……Ќе ви покажеме видео, во кое освен што ќе видите како изгледа фустанот, ќе научите и како да ги правите различните модели.
| | веќе видена

1 . Aвокадо – е голем извор на калиум кој штити од висок крвен притисок и мозочен удар. 2 . Брокула – изобилува со витамин К кој го регулира производството на инсулин. Воедно брокулата ја намалува веројатноста од развој на шеќерна болест и дебелеење. 3. Бананите – го намалуваат крвниот притисок, ја регулираат работата на срцето благодарение на калиумот кој го содржат. 4. Само со еден изеден портокал дневно го намалувате ризикот од појава на рак на грлото и на желудникот. 5 . Сите видови на зелен листест зеленчук го зголемуваат нивото на антиоксидансите лутеин и бетакаротен кои се борат против голем број на болести, вклучувајќи го и ракот. 6 . Црвен грејпфрут - конзумирањето на овој вид овошје го намалува количеството на ЛДЛ холестерол (кај народот познат како „лош холестерол“) во организмот. 7 . Киви – богати се со влакна што го олеснуваат работењето на дигестивниот сиситем, го забрзуваат метаболизмот при што го одржуваат организмот чист. Истите содржат и големи количини на витамин Ц. Ризикот ...
сите 10 | | | веќе видена

Листот поради содржината на флавониди ја подобрува циркулацијата и има силен ефект врз мочните патишта. Го зголемува мокрењето и помага при заболување на бубрезите, мочниот меур и при воспалена простата. Танините кои ги има во листот имаат силен изразен ефект при стомачни заболувања, ефикасни се за лекување на пролив како и воспаление на тенкото и дебелото црево. Флавонидите го смируваат и воспалението. Надворешно листовите можат да се користат во форма на облози за лекување на удрени, отечени и каснати од инсекти, места. Отокот се намалува , болката престанува и доаѓа до брзо заздравување. Плодовите од јагода се здрава храна, богата со природни материи и затоа се користат во домаќинствата посебно во селските средини за припрема на слатко, мармалади, компоти, сокови кои покрај хранливата функција поволно влијаат на функцијата на црниот дроб, ја спречуваат артеросклерозата, го намалуваат крвниот притисок и ја подобруваат крвната слика.
| | веќе видена

Исхраната и животните навики во комбинација со генетика се најважни фактори за здравјето. Врз генетиката не можеме да делуваме , но за се останато сами сме си одговорни. Сакате ли да го зачувате здравјето на кардиоваскуларниот систем, следните намирници треба да се дел од вашето мени : 1. Риба: Одлична е за здравјето во најширока смисла, а посебно за срцето и мозокот. 2. Домат: Одличен е во секаков облик, го намалува ризикот од срцев удар, рак на простата и други видови карцином. 3. Зелен чај: Изобилува со корисни фитохемикалии, кои штитат од некои видови рак, висок притисок и срцеви болести. 4. Јаткасти производи: Ореви, бадеми и слични производи кои пред се го намалуваат ризикот на кардиоваскуларните болести, благодарение на големата количина на омега- 3 кисилините. 5. Зеленчук со зелени лисја: Брокула, зелка , спанаќ исто така содржат фитохемикалии кои штитат од дијабетис, кардиоваскуларни болести и некои облици рак.
сите 4 | | | веќе видена

Стресот како поим е најчесто употребуваниот збор во секојдневниот живот, но како причина за големи пореметувања во човековиот систем на опстојување, генерално потценет, тематика цивилизациска, секогаш отворена, неисцрпна, но и крајно енигматична. Според МКБ-10 (Меѓународна класификација на болести, десетта по ред) во категоријата „стресни состојби“ се вклучени растројства, кои можат да се идентификуваат не само по симптоматологијата туку и по причинската поврзаност со одредени стресогени животни ситуации кои создаваат акутна стресна реакција или, пак, значајни животни промени, односно континуирано непријатни околности, што доведуваат до растројство во приспособувањето. Растројствата ( маладаптивните одговори ) можат да настанат како директна последица од акутниот тежок стрес, или пак сед резултат на континуирана траума - пролонгирана стресогена состојба. Веќе рековме дека името потекнува од англискиот збор стрес , за кој ги посочивме сите можни експликации во англискиот вокабулар. Основата сепак означува ...
| | веќе видена

Витаминот Б1 спаѓа во комплексот на витамини Б- растворливи во вода. Неговата најважна улога е во одржувањето на здрав нервен и кардиоваскуларен систем. Покрај тоа, витаминот Б, е неопходен за одржување на мускулниот тонус и здравјето на очите, кожата, косата и црниот дроб. Му помага на телото полесно да се справи со стресот, па често се нарекува и „анти – стрес“витамин. Витаминот Б се складира во телото и затоа е потребно секојдневно да се внесува во организмот преку исхраната. Најбогати извори на витамин Б се: интегралните житни зрна и месото, особено црниот дроб. Исто така го има во пченичните ‘ркулци, интегралниот ориз и секако во овошјето и зеленчукот: спанаќ, печурки, зелена салата, аспарагус, грашок, сончогледово семе и домати. Недостигот на витамин Б, може да предизвика различни симптоми, вклучувајќи летаргија, иритабилност, ослабена меморија, недостиг на апетит и здрав сон, лошо варење на храната и пречуствителност на слузокожата на желудникот. Доколку симптомите не се третираат и не се надокнади ...
| | веќе видена

Благотворното делување на вегетаријанската исхрана е докажано во бројни научни студии. Ваквата исхрана е здравствено прифатлива и може да ги обезбеди сите потребни нутритиенти, но само ако е правилно испланирана. Кога се гледа на вегетаријанците во целина, може да се заклучи дека тие поретко заболуваат од одредени заболувања, како на пример од кардиоваскулани болести, висок крвен притисок, шеќерна болест, рак, гојазност. Поради намалената застапеност на намирниците од животинско потекло, вегетаријанската исхрана е сиромашна со заситени масти, холестерол и животински протеини. Зголеменото консумирање на житарици, овошје, зеленчук, мешункаст зеленчук и јатчести плодови, обезбедува зголемен внес на раститени влакна, витамини, минерали и фитохемикалии. Не е познато дали намалената честота на хроничните болести е резултат на количината и видот на мастите во исхраната, на изворот на протеините, или на зголемената количина на растителни влакна, микронутритиенти и фитохемикалии. Се чини дека сите овие состојки ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите знаеме дека косата најтешко се одржува во летниот период, кога температурите се високи и надвор е многу топло. Скоро сите девојки во тој период ги носат косите соберени, па затоа ќе ви покажеме видео со пет лесни фризури, со кои ќе изгледате убави, модерни и згодни.
сите 3 | | | веќе видена

Ова двегодишно растение е распространето низ цела Европа како диво и градинарско растение, а се смета за најстар зачин на стариот континент. Семките од ким се пронајдени пред 5000 години во стари остатоци од градби покрај швајцарските езера. Освен како зачин, во средниот век ова растение се користело и како средство за истерување на лошите духови. Популарен е како додаток во јадењето, пред се, во лебот и печивата. Австралија е прва нација во светот по потрошувачка на ким. Состав и калории : како зачин се употребуваат зрелите и сушени семки од ким. Во 100 гр има 434 калории, голема количина калиум, калциум, натриум, железо, фосфор и магнезиум што се важни за забите, коските и за крвта. Совет : во текот на вековите кимот зазел важно место во народната медицина. Овој зачин е скапоцен во подготовките на сите тешко сварливи производи. Неизбежен е во оброците со зелка и свинско месо, бидејќи ги спречува гасовите. Го забрзува варењето и мокрењето, а народната медицина вели дека кимот е корисен и во спречувањето на ...
сите 2 | | | веќе видена

next