Банкарство

Голем е интересот на инвеститорите кои избираат да ги вложат своите средства во атрактивната обврзница од првата емисија на ТТК Банка АД Скопје на секундарниот ...
сите 71 | | | веќе видена

Најголемите европски банки воведоа мораториум или други олеснувања за отплата на кредити во износ од над 360 милијарди евра, а големо прашање е дали должниците ...
сите 14 | | | веќе видена

Скопјанец имал заштеда од над 7 милиони евра на сметка во Еуростандард банка, неофицијално дознава порталот “ 24 Инфо ” од извори од банката. Човекот ...
сите 102 | | | веќе видена

УНИБанка АД Скопје со одлична понуда за пензионерите приматели на пензија од Еуростандард банка! Со цел да им излезе во пресрет на потребите на примателите на ...
сите 102 | | | веќе видена

Охридска банка АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека согласно Уредбата од НБРСМ за примена на Законот за Облигациони односи, вонредната ...
сите 12 | | | веќе видена

Гувернерката на Народната банка, Анета Ангеловска-Бежоска примила заканувачки пораки на социјални мрежи од непознато лице и случајот го пријавила во полиција. ...
сите 77 | | | веќе видена

Владата на денешната 81-ва седница денеска ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за август 2020 година. Притоа го задолжи Фондот за пензиско и ...
сите 100 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на денешната 81-ва седница го прифати и заклучокот според кој Македонска банкарска асоцијација во соработка со ...
сите 115 | | | веќе видена

НЛБ Банка АД Скопје, на сите клиенти физички лица, кои имале активна трансакциска сметка во Еуростандард Банка АД Скопје и примале плата и пензија им нуди ...
сите 31 | | | веќе видена

Преку Стопанска АД Скопје, Комерцијална, НЛБ и Халкбанк ќе се обесштетуваат депонентите – физички лица (резиденти и нерезиденти) во Еуростандард банка АД ...
сите 103 | | | веќе видена

Затворањето на Еуростандард банка АД Скопје остави без пари над 100.000 граѓани коишто своите приходи ги земале на трансакциска сметка во банката. Сметките на ...
сите 60 | | | веќе видена

По извршената оценка на барањето за ликвидносна поддршка поднесено од Народната банка, Европската централна банка (ЕЦБ) позитивно одговори на барањето , преку ...
сите 16 | | | веќе видена

СН Осигурителен брокер АД Битола преку Македонска Берза објави ревидиран финансиски извештај за периодот 01.01.-31.12.2019 година. Во периодот од 01.01.2019 ...
сите 3 | | | веќе видена

ТТК Банка АД Скопје овозможи понуда со којашто излегува пресрет на финансиските потреби на корисниците, приматели на плата или пензија во Еуростандард Банка АД ...
сите 46 | | | веќе видена

Во услови за справување со пандемијата која ја предизвика коронавирусот КОВИД-19, одржувањето на економската стабилност и благосостојба на сегашните и идни ...
сите 47 | | | веќе видена

next