Събиране на набор 91 от СОУ"Климент Охридски"гр.Ракитово

Нека да се съберем сериозно и да се видим-кой с какво се е променил,кой какво помни от детските ни години,и кой колко е пораснал. Ще съм много благодарна ако ...
 • Гр.Велинград Родопско село
 • 19:00:00 , 03 Фев, 2018 до 22:00:00 , 03 Фев, 2018
 • Анелия Бошнова
 • 4 доаѓаат, 2 можеби
 • Утринска и попладневна ЈОГА - февруарски уписи

  ФЕВРУАРСКИ УПИСИ ДОЖИВЕЈТЕ ЈА МАГИЈАТА НА УТРИНСКО ВЕЖБАЊЕ ЈОГА! ♥ УТРИНСКИ И ПОПЛАДНЕВНИ ЧАСОВИ ПО ХАТА, ЈИН И ТРАНСФОРМАТИВНА ЈОГА УТРИНСКИ ЧАСОВИ, ...
 • Радувај се/Rejoice Lifestyle&Coaching, Skopje
 • 10:00:00 , 01 Фев, 2018 до 19:00:00 , 14 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Радувај се/Rejoice Lifestyle&Coaching
 • 1 доаѓаат, 2 можеби
 • Педесет Нијанси Ослободени | Ladies Night Cineplexx

  Џејми Дорнан и Дакота Џонсон се враќаат како Кристијан Греј и Анастазија Стил во „Педесет нијанси - Ослободени“, третото продолжение на светскиот бестселер и ...
 • Cineplexx MK, Skopje
 • 20:00:00 , 08 Фев, 2018 до 23:30:00 , 08 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Cineplexx MK
 • 1011 доаѓаат, 2333 можеби
 • GMS во Скопје, сабота 10 февруари @ ВИП сала Борис Трајковски

  Драги журкаџии подгответе се за уште една одлична година исполнета со најдобрите настани, високо квалитетна продукција, актуелни дј-и и артисти... А, ако по ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 23:45:00 , 10 Фев, 2018 до 06:00:00 , 11 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 258 доаѓаат, 647 можеби
 • PS4 Турнир FIFA 18 - part 4

  За наградите, прецизни бројќи ќе има кога ќе заврши пријавувањето (09.02.2018). 1во место - 7.200 до 11.500 2ро место - 4.800 до 8.000 3то место - 2.400 до ...
 • ODAX, Skopje
 • 13:30:00 , 11 Фев, 2018 до 19:00:00 , 18 Фев, 2018
 • ODAX
 • 65 доаѓаат, 100 можеби
 • „Ничија земја“ 26 и 27 јануари

  Данис Тановиќ/Александар Морфов Адаптација и режија: Александар Морфов Улоги: Чики – Сашко Коцев Цера – Никола Ацески Нино – Александар Михајловски Рамбо – ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Јан, 2018 до 23:00:00 , 26 Јан, 2018
 • Македонски народен театар
 • 25 доаѓаат, 113 можеби
 • Концерт на Мариналеда и Ема

  -Ема: Ема as in Ема Голдман. ‎Емо, пост-хардкор и независност од Битола-Велес-Ченто. . (прв настап) -Мариналеда: Немаме многу фанови, на две раце се бројат: ...
 • Социјален Центар Дуња, ул. Рајко Жинзифов 22, Скопје
 • 20:00:00 , 10 Фев, 2018 до 23:00:00 , 10 Фев, 2018
 • Мариналеда
 • 50 доаѓаат, 84 можеби
 • Пулсова дијагностика со Д-р Анил Ракеш од Индија

  -Дали знаете дека Ајурведата ги има одговорите за сите болести? -Дали би сакале за 3 минути да ги дознаете сите болести во своето тело за кои не знаете дека ...

  Среќен родител - среќно дете Едукативен семинар за родители

  Почитувани, Ве покануваме на едукативниот семинар за родители под наслов Среќен родител - среќно дете на ден 01.02.2018 со почеток во 18:30ч во Хотел Сквер на ...
 • Hotel Square, Skopje
 • 18:30:00 , 01 Фев, 2018 до 21:30:00 , 01 Фев, 2018
 • SLOP Pensatori - Skopje
 • 12 доаѓаат, 48 можеби
 • Прва Меѓународна контролинг конференција

  Прва Меѓународна контролинг конференција: "МЕЃУНАРОДНИ СТАНДАРДИ ЗА КОНТРОЛИНГ - ИМПЛЕМЕНТАЦИЈА ВО ПРАКСА" Хотел "Холидеј Ин" Скопје (Македонија), 01 ...

  Obuka REIKI 1 ( osnoven stepen)

  REIKI e mnogu stara metoda za isceluvanje so dopir. Najstarite zapisi za ovaa tehnika se od okolu 5000 godini nanazad, no se znae deka datira od mnogu ...
 • Armadea, Skopje
 • 21:00:00 , 10 Фев, 2018 до 17:00:00 , 11 Фев, 2018
 • Armadea
 • 5 доаѓаат, 24 можеби
 • Научи танго во 2018

  ДОБИВАТЕ Месечна членарина за часови по аргентинско танго во износ од 240 ден за првиот месец. Интензитет: 3 пати неделно - еден час и две практики ...
 • Институт Тангом Скопје
 • 19:30:00 , 05 Фев, 2018 до 21:00:00 , 06 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Institut Tangom
 • 11 доаѓаат, 18 можеби
 • Христо Милков "Между светлината и мрака"

  ГАЛЕРИЯ "АРТ МАРКОНИ" ПРЕДСТАВЯ "МЕЖДУ СВЕТЛИНАТА И МРАКА " трета книга от историческата тетралогия „Заветът на Кана“ на ХРИСТО МИЛКОВ 18.30 часа ...
 • галерия "Арт Маркони", Варна, ул. "Охрид" 22
 • 18:30:00 , 06 Фев, 2018 до 20:30:00 , 06 Фев, 2018
 • Арт Маркони клуб
 • 2 доаѓаат, 5 можеби
 • Sevdaliza Sofia 10.02.2018

  Еднодневна тура со главна цел: посета на концертот на авангардната Севдализа во култниот клуб ДНК .. Поаќање од Скопје во 9 часот наутро, слободно попладне во ...
 • Skopje
 • 09:00:00 , 10 Фев, 2018 до 04:00:00 , 11 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Eurotours Stip
 • 2 доаѓаат, 3 можеби
 • VINI VICI in Skopje - 17 Feb 2018

  НА 17 ФЕВРУАРИ ВО СКОПЈЕ ДОАЃА НАЈГОЛЕМИОТ ТРАНС БЕНД НА СИТЕ ВРЕМИЊА И БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА НАЈБАРАНИТЕ АРТИСТИ НА СИТЕ СВЕТСКИ ПОДИУМИ И ФЕСТИВАЛИ. ВО 2017 VINI ...
 • МКЦ, Skopje
 • 22:00:00 , 17 Фев, 2018 до 05:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Urban Dance
 • 863 доаѓаат, 1497 можеби