Во Албанија најголемиот број од затворениците што се наоѓаат на издржување казна затвор се поради производство и трговија со дрога. Според директорот на ...
сите 14 | | | веќе видена

Град со големина на пинг-понг топче проследен со силен дожд околу 11 часот денеска го погоди Сплит. Засега нема информации за повредни како ниту за штетата. ...
сите 5 | | | веќе видена

Возачите на задарската обиколница деновиве забележале несекојдневна глетка – три мечиња кои трчале по патот, обидувајќи се да ги избегнат автомобилите. ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Атина избија помали судири меѓу грчката полиција и група млади учесници во протестен марш, организиран во знак на сеќавање на музичар и активист, убиен пред ...
сите 10 | | | веќе видена

Каталонија која е многу помоќна од Република Српска, има многу проблеми да организира референдум, рече Додик Претседателот на босанскиот ентитет Република ...
сите 23 | | | веќе видена

Црногорската полиција интензивно работи на откривање на идентитетот на лицето што во саботата на стадионот на фудбалскиот клуб Бокељ од Котор го уби Горан ...
сите 27 | | | веќе видена

Поради изјавата дека хрватската пешадија за 48 часа би можела да биде во Љубљана, хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ ќе го разреши ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на албанската тајна служба, Фатос Клоси, изјави дека по распадот на системот и институциите во Албанија во 1998 година и заземањето на зградата ...
сите 3 | | | веќе видена

Опозицискиот пратеник во Хрватскиот сабор, Иван Пернар на својот профил на Фејсбук објави дека му е изречена условна затворска казна од два месеци, доколку го ...
сите 7 | | | веќе видена

Несекојдневен оглас за продавање стан, кој, најверојатно, е мотивиран од лошите меѓусоседски односи, ги вознемири станарите во населбата Обилиќево во Бања Лука ...
сите 3 | | | веќе видена

Албански трговски брод, кој пловел за Малта, е запрем од воената морнарица на Либија под обвинение за нелегален транспорт на стока. Бродот „Енви1“, кој пловел ...
сите 5 | | | веќе видена

Според анкетата на истражувачко-издавачкиот центар „Демостат“, четириесет и еден отсто испитаници сметаат дека Русија е најголем пријател на Србија. Но, кога ...
сите 6 | | | веќе видена

next