Дваесетидвегодишниот Д.Р. од Зворник, БиХ, скокнал во Дрина за да избегне алкотестирање, пренесуваат босанските медиуми. Момчето било совозач во автомобил ...
сите 3 | | | веќе видена

Србија е во тага откако денеска во Бајина Башта Башта беше погребан Деспот Лазиќ, 12 годишно дете по долга болест.Тој страдаше од ретка болест кое го ослабнува ...
сите 4 | | | веќе видена

Веста која ја потресе регионот дека пејачката Елма Ганиќ била убиена во Сараево е демантирана, а таа порачала: Од сите кои објавија дека сум убиена, барам да ...
сите 18 | | | веќе видена

Едно лице за кое постои сомнеж дека е мигрант починало утрово во село во близина на градот Билеќа, пренесе порталот „Кликс“.Како што изјавила за порталот ...
сите 3 | | | веќе видена

Торба со сомнителна содржина е забележана пред српската амбасада во Атина.Персоналот на амбасадата е евакуиран од покривот на зградата, а пожарникарите излегле ...
сите 6 | | | веќе видена

Опремени со празни ранци и одреден таргет – „Нутела“ и кафе, двајца Хрвати денеска бесрамно ги испразнија рафтовите во продавница во Сплит. Изгледа дека им ...
| | веќе видена