Унгарската опозициска партија „Моментум“ ја излепи Будимпешта на неколку локации со критички плакати насочени кон владата на чело со Орбан со наслов „Се бара ...
сите 8 | | | веќе видена

Адвокатот Мајкл Авенати, кој ја брани порно актерката Сторми Даниелс во тужбата против Доналд Трамп, вчера беше уапсен во Лос Анџелес поради насилство врз ...
сите 7 | | | веќе видена

ТВ21 од унгарската Амбасада во Тирана побара одговор на прашањето дали кај нив е побаран азил од страна на Никола Груевски, а тие ни одговорија дека се без ...
сите 3 | | | веќе видена

Обединетите Арапски Емирати забележаа постојан економски раст во последните шест години. Годишниот раст на домашниот производ од 2010 година е на ниво од 4,4%, ...
| | веќе видена

Гневот поради еден случај не смее да се исфрла врз други, реагира преку соопштение новата независна пратеничка група во врска со притворите кои беа изречени ...
сите 12 | | | веќе видена

Некоj софтвер мора да ги купите кога ќе му истече периодот за бесплатно користење, некоj е целосно бесплатен, а изгледа дека помеѓу овие две опции постои и ...
| | веќе видена

Самодовербата не зависи само од успехот, туку и од нашата индивидуалност и од целата социјална средина: родителската љубов, прифаќање должности, чувство на ...
| | веќе видена

Како човек да ја опише апсурдната јавна опсесија со бегството на Груевски, што громогласно се тркала по библиската земја, а и пошироко, по балканската релјефна ...
| | веќе видена

Камерун го запре судењето на проминентната англофонска новинарка, Мими Мефо, која беше обвинета за ширење лажни вести и тероризам по интервенцијата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Сојузот на полицајци во Словенија објави интензивирање на нивниот штрајк, за време на неизвесните преговори со владата за зголемување на нивните ...
сите 20 | | | веќе видена

Во предградие на Атина денеска беа откриени седум бомби од Втората светска војна, кои биле успешно отстранети и уништени од страна на тим за експлозиви од ...
сите 25 | | | веќе видена

next