Цимерот на Игор - Рамбо: Може живи да ве одере, секој ден правеше по 5.000 стомачни

11 копии

Деветнаесет полицајци, падобранци и специјалци во Италија трагаат со сите расположливи средства и полициски кучиња, по 41-годишниот Игор Вацлавиќ од Србија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србинот познат како Игор-Рамбо по кој трага полицијата во Италија, откако убил сопственик на локал и чувар, е опколен од тимови на специјалците, падобранците и ...
| | веќе видена | слични

Потерата по “Рамбо” од Србија трае со денови, а Игор за влакно ѝ се извлекува на полицијата. Сепак, ни 19 полицајци не биле доволни да го фатат Србинот, кој ...
| | веќе видена | слични

Италијанската полиција го бара Игор Вацлавиќ, повеќе од две недели, а неговиот поранешен затворски цимер за тамошните медиуми раскажа приказна за човекот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деветнаесет полицајци, падобранци и специјалци во Италија трагаат со сите расположливи средства и полициски кучиња, по 41-годишниот Игор Вацлавиќ од Србија, ...
| | веќе видена | слични

Потерата по убиецот, 41-годишниот Игор Вацлавиќ, побегнатиот Рамбо или Игор Србинот, како што го нарекуваат италијанските медиуми, ни по две седмици не дала ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најмладата жртва на нападот во Манчестер се викала Сафи Роуз и имала само осум години. На концертот на Аријана Гранде отишла во придружба на своите мајка и ...
сите 145 | | | веќе видена

Откако молчеа една минута, една од жените почна тивко да ја пее познатата песна на британскиот бедн „Оејзис“, „Don't look back in anger“ Жителите на Манчестер ...
сите 157 | | | прочитана: 354 | веќе видена

Близок пријател на семејството на Салман Абеди, кој е осомничен за нападот во Манчестер, тврди дека минатата година тој изјавил дека сака одмазда поради ...
сите 257 | | | прочитана: 1635 | веќе видена

Бомбашкиот напад длабоко ја потресол младата пејачка Аријана Гранде, која ги откажала сите настапи на неодредено. Американската пејачка Аријана Гранде, до ...
сите 165 | | | веќе видена

До сопственикот на ТВ Нова, Сеад Кочан, на адресата на „Трансмет“ деновиве стигнало писмо од новинар во ТВ 24 Вести во кое тој информира за притисоците кои ги ...
сите 115 | | | веќе видена

По завршувањето на собраниската седница на која се дебатираше за Предлог-законот за стечајните работници, вечерта на 1-ви јули 2010-та година во Собранието се ...
сите 58 | | | веќе видена

Недопрена природа, бел врел песок под стапалата и бескрајно, тиркизно море – што повеќе и` треба? Сестрата на Кејт Мидлтон, Пипа, во саботата му го изговорила ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цимерот на Игор - Рамбо: Може живи да ве одере, секој ден правеше по 5.000 стомачни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: