Почнува Меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“


11 копии
2 копии
15 копии
2 копии

Вечерва фестивалот стартува со претставата "Лажговци во неволја" од авторот Ентони Нилсон, во режија на Здравко Митков и во изведба на Театарот на сатирата " ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“ ќе се одржи од 19 до 26 јуни во општината Аеродром по четврти пат. Фестивалот има натпреварувачки карактер ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот фестивал на комедијата “Гола месечина” ќе се одржи од 19 до 26 јуни во општина Аеродром. Општината издвоила средства од својот Буџет за овој ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 44 | | | прочитана: 355 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 317 | веќе видена

Трајко Димков од ВМРО-ДПМНЕ за најновата анкета на БРИМА според која СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ, а премиерот Зоран Заев има повисок рејтинг од екс - премиерот, ...
сите 108 | | | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 6 | | | веќе видена

Огњен Амиџиќ во својата емисија ги покани Светлана Ражнатовиќ – Цеца и нејзината ќерка Анастасија. Девојките отворено зборуваа на сите теми со водителот, а ...
сите 7 | | | прочитана: 593 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува Меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: