Премиера на филмската комедија на Коле Ангеловски „Ах, љубов моја“


4 копии

Филмската комедија „Ах, љубов моја неверна“ на македонскиот режисер Коле Ангеловски ќе биде премиерно прикажана на Скопскиот филмски фестивал вечерва, во 20,30 ...
| | веќе видена | слични | push

Играниот филм „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Kоле Ангеловски ќе ја има својата премиера вечерва во киното „Милениум“, на дваесеттото издание на ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии

Новиот филм од серијалот "Alien" пристигнува на 18-ти мај, но пред тоа ќе биде одбележан ширум светот, денот посветен на овој култен филм кој уште во 1979та ...
| | веќе видена | слични | push

„Насоки“ е современа драма чие дејство се одвива во рамките на 24 часа, каде во шест такси возила се испреплетуваат судбините на група луѓе – херои од ...
| | веќе видена | слични | push

Филмот „Насоки“ на режисерот Стефан Kомандарев, бугарско-германско-македонска копродукција, ќе учествува во конкуренцијата на програмата „Извесен поглед“ (Un ...
| | веќе видена | слични | push

„Насоки“ e последниот филм на режисерот Стефан Командарев кој ќе учествува во конкуренцијата на престижната програма „Извесен поглед” / “Un Certain Regard” на ...
| | веќе видена | слични | push
повеќе

Останато

-Министерот Драган Тевдовски, владата на СДСМ и премиерот Зоран Заев секојдневно тонат во своите лаги сакајќи да ја оправдаат својата лага дека владата на ...
сите 226 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ и екс премиер, Никола Груевски, даде изјава во која цениме дека постои извртена вистина, односно спин: Спин: Никогаш ...
сите 142 | | | прочитана: 168 | веќе видена

Додека Зоран Заев и Никола Димитров криејќи го текстот од македонската јавност убедуваат дека Договорот за добрососедство со Бугарија е добар за Македонија, во ...
сите 338 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 33 | | | веќе видена

Лепа Брена ретко зборува за своите проблеми, а нејзините синови велат дека е вистинска лавица. Пејачката сепак открила дека со години има проблем кој и пречи и ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиера на филмската комедија на Коле Ангеловски „Ах, љубов моја“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: