Најскапите обетки на светот продадени за неверојатни 57 милиони долари

Овој пар обетки тукушто го постигна новиот светски рекорд за најскапите обетки некогаш продадени. Синиот и розовиот дијамант именувани како Аполо и Артемис по ...
| | веќе видена | слични

Стручњаците оценија дека токму овие два дијаманти се единствените на светот направени од  хемиски најчистите дијаманти, поради што имаат висок степен на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Останато

Зоран Заев не успеа ниту денес да постигне договор со БЕСА за формирање на новата влада иако денеска се сретна со нивниот лидер Билал Касами. Засега БЕСА не ...
сите 347 | | | прочитана: 2953 | веќе видена

Поп дивата Јелена Карлеуша има армија фанови, но и голема група на луѓе кои не ја сакаат, па едвај чекаат пригода за да прокоментираат нешто лошо под нејзините ...
сите 77 | | | веќе видена

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 50 се повредени во експлозија веднаш по концертот на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер, потврди британската ...
сите 155 | | | веќе видена

Му покажа дека нејзината почит треба да ја заслужи Откако двапати отсечно го одби и игнорираше, најпрво во Израел, а потоа и во Рим , првата дама на САД, ...
сите 43 | | | прочитана: 840 | веќе видена

„Голем дел од терористичката мрежа која стои зад терористичкиот напад во Манчестер е уапсена во петокот„ изјави началникот на антитерористичката единица на ...
сите 113 | | | веќе видена

Поп ѕвездата Ариана Гранде во петокот објави дека планира да направи хуманитарен концерт во Манчестер, кој ќе биде посветен на 22-те жртви и на ранетите кои ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најскапите обетки на светот продадени за неверојатни 57 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: