Убавина и Здравје

Популарната водителка Лила Филиповска на својот фејсбук-профил објави фотка со која им се пофали на своите многубројни следбеници со новите модерни очила за ...
сите 8 | | | веќе видена

Новите испитувања покажуваат дека менструалните болки може да се намалат со помош на маслиново масло . Одлично е за ублажување на болките и е поефикасно од ...
сите 11 | | | веќе видена

Популарниот тенисер Новак Ѓоковиќ објави на прес-конференцијата за медиумите во Белград дека поради повредата на лактот ја завршил сезоната и додаде дека ...
сите 62 | | | веќе видена

Поп-пејачката Наташа Беквалац откако вторпат се разведе и ја почна љубовната врска со Лука Лазукиќ , никако не ја држи место во родната земја, па цело лето ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Поп-пејачот Саша Ковачевиќ вчеравечер го прослави 32-от роденден на настапот во Неготин. Поп-пејачот дојде на концертот со својата нова девојка Зорана Тасовац ...
сите 8 | | | прочитана: 469 | веќе видена

Популарната актерка Џесика Алба (36) третпат ќе стане мајка. Таа и нејзиниот сопруг Кеш Ворен се одмораат на Хаваи со своите две деца – 9-годишната Хонор и ...
сите 9 | | | веќе видена

Нашата позната водителка Марјана Станојковска , покрај танцувањето, има уште една голема љубов, а тоа е пеење. Во прилог на тоа оди и видеото што го објави на ...
сите 19 | | | прочитана: 186 | веќе видена

Актерката Анџелина Џол и во едно интервју отворено зборува за разводот со Бред Пит . Таа истакнала дека тоа било тешок период за неа и дека се’ тргнало наопаку ...
сите 24 | | | веќе видена

Спасителот е мајсторски испреплетена мистерија што ќе ви ги надмине очекувањата. Покрај ексцентричниот детектив Хари Хуле, тука е и таинствениот убиец ...
| | веќе видена

Непосредно по изјавата дека се разведува со Соња Вуксановиќ , Аца Лукас почна љубовна врска со Бранислава Пашајлија , која исто така беше во брак, како и тој. ...
сите 53 | | | прочитана: 983 | веќе видена

Популарниот пејач Владо Георгиев и неговата значително помлада избраничка Милица Самарџија се горди родители на 11-месечната ќерка Софија , а наскоро го ...
сите 16 | | | веќе видена

Линдзи Лохан Позната како „црната овца на Холивуд“, 31-годишната актерка Линдзи Лохан редовно ги полнеше, а и ги полни светските таблоиди благодарение на ...
сите 36 | | | веќе видена

Се појавија првите папарацо-фотографии на кои ги гледаме старо-новите сопружници Аца Лукас и Соња Вуксановиќ како ручаат заедно во еден белградски ресторан. ...
сите 53 | | | прочитана: 1096 | веќе видена

„По сè што ми се случи во животот, знам дека имам соништа што претскажуваат. Кога влегов во деветтиот месец од бременоста со постариот син Стефан, сакав да се ...
сите 31 | | | прочитана: 261 | веќе видена

По разделбата со долгогодишната девојка, Матјаж паѓа во тешка депресија. Но, по некое време, донесува одлука дека патот до нејзиното срце води преку друга ...
сите 4 | | | веќе видена

Фолк-пејачката Лепа Брена и бившиот тенисер Боба Живојиновиќ се 26 години во брак. Како што открива пејачката, нивниот заеднички живот бил исполнет со ...
сите 31 | | | веќе видена

Дваесетгодишниот син на фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ , Вељко , во јуни годинава требаше да замине на служење на воениот рок, меѓутоа ништо од воената ...
сите 34 | | | прочитана: 543 | веќе видена

next