Еве што пишуваат грчките медиуми за посетата на Чавушоглу на Македонија


Грчките медиуми пишуваа за вчерашната посета на турскиот шеф на дипломатијата, Мевљут Чавушоглу на Скопје наведувајќи дека е прв министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи на Република Турција, Мевлут Чавушоглу, вчера оствари работна посета на Македонија. Чавушоглу се сретна со претседателот Ѓорге ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Измислениот проблем со името не треба да е пречка за влез на Република Македонија во во НАТО, изјави денеска шефот на турската дипломатија, Мевљут Чавошуглу по ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров и пратеникот Мухамед Зекири, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mинистерот за надворешни работи на Турција, Мевљут Чавушоглу, покрај средбата со лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски и претседателот на Македонија Ѓорге ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедничка определеност за продлабочување на традиционалните пријателски односи помеѓу Република Македонија и Република Турција, како и турска поддршка за ЕУ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Марко Јариќ веќе неколу дена е во Србија, а Аца Лукас отпатува во Турција, каде летува со Соња и нивната ќерка Викторија. Аферата за љубовниот триаголник Соња, ...
сите 69 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 92 | | | веќе видена

Никола Груевски како лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред своите колеги од Европската народна партија посочил дека ЕУ и ќе треба многу внимателно да ги следи процесите ...
сите 140 | | | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 7 | | | прочитана: 761 | веќе видена

Македонските работници ангажирани од фирма подизведувач за изградба на автопатот Кичево-Охрид со месеци не ги добиле изработените плати, па затоа решија да ...
сите 85 | | | веќе видена

Им тргна на СДС со (анти)-реформите во образованието, напиша на Фејсбук претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски. „Им тргна на ...
сите 43 | | | веќе видена

Цеца и Анастасија Ражнатовиќ беа гостинки во популарната ТВ-емисија „Амиџи шоу“, каде што на хумористичен начин одговорија на многу незгодни прашања на ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров утре ќе му биде домаќин на норвешкиот колега Борге Бренде, кој ќе престојува во ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве што пишуваат грчките медиуми за посетата на Чавушоглу на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: