Тера ТВ

Апелациониот суд им ги одби жалбите на седум обвинети во случајот „Титаник“ за изборни измами и злосторничко здружување, кои се жалеа дека им е одземен пасошот ...
сите 50 | | | веќе видена

Доколку нема промени во распоредот, претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, и судиите Ристо Катавеновски, Рахилка Стојковска, Џемали Саити и Фаик ...
сите 305 | | | веќе видена

Професор од Универзитетот во Грац Флоријан Бибер смета дека влезот на земјите од Западен Балкан во ЕУ можел да се одвива во два брана, при што прво во унијата ...
сите 18 | | | веќе видена

Пратениците од мнозинството предводени од пратеникот и координатор на групата на СДСМ Тунтев, поднесоа предлог закон по скратена постапка во кој се вклучени ...
сите 13 | | | веќе видена

Јована Аврамовска од сатиричната емисија „Фчерашни вести“ стана дел од тимот на Министерството за финансии како портпарол, објави Фокус. Аврамовска претходно ...
сите 66 | | | веќе видена

Обвинетиот од СЈО, Илија Димовски се жалел до Апелациониот суд, дека му е одземен пасошот и дека секоја среда треба да се јавува во судот, како извршување на ...
сите 66 | | | веќе видена

next