Тера ТВ

Доналд Трамп даде заклетва како 45-ти претседател на САД, ветувајќи обединување на државата Под облачното небо во Вашингтон, 70 годишниот Доналд Трамп стана ...
сите 12 | | | веќе видена

Доналд Трамп, кој денес станува претседател на САД, за својата инаугурација имал посебни барања од Пентагон, но не го добил планираното. Според Трамп, ако ...
сите 11 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива отежнато, во зимски услови, по влажни коловози, со остатоци од кашест снег, по интервенција на дежурните екипи од ...
сите 430 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната седница ја разгледувал и анализирал одлуката на Специјалното јавно обвинителство да го повлече обвинението за ...
сите 265 | | | веќе видена

Најмалку три лица загинаа, а 20 се повредени откако маж намерно влетал со автомобил во група пешаци во центарот на Мелбурн, соопшти денес австралиската ...
сите 30 | | | веќе видена

Војската на Сенегал и на четирите западноафрикански земји интервенираа во четвртокот во Гамбија за да го доведат на власт новиот претседател Адаму Барова, и да ...
сите 21 | | | веќе видена

Потрагата по преживеани во затрупаниот од лавина хотел во Италија продолжува. Изминатава ноќ спасувачките активности биле прекинати, бидејќи имало опасност од ...
сите 144 | | | веќе видена

Телевизиската компанија CNN покажа до најниска мера лош вкус, дозволувајќи им на нејзините водители во живо да зборуваат за последици од смртта на избраниот ...
сите 32 | | | веќе видена

next