Ден на Европа

Ден на Европа

Со музика, бројни изложби и храна според различни европски рецепти, денеска во Скопје беше одбележан "Денот на Европа". На овој настан, присуствуваа и деца од ...
| | веќе видена
Фуере: местото на Македонија и е во ЕУ

Местото на Македонија е во Европската унија, порача евроамбасадорот Ерван Фуере, кој денеска го славеше Денот на Европа со жителите на општина Центар. Децата ...
| | веќе видена
Одбележан 9-ти Мај - Денот на Европа

Со песни и европски танци изведени од деца од повеќе скопски училишта и градинки денеска се славеше 9-ти мај денот на Европа. Во чест на евроамбасадорот Фуере ...
| | веќе видена
Одбележан 9-ти Мај - Денот на Европа

Скопје По повод 9-ти мај - Денот на Европа, денеска Општина Центар во соработка со мисијата на Европската Унија организираше Европски хепенинг, под мотото ...
| | веќе видена
Скопје - Прослава во Центар и во Ѓорче

Со прослава под мотото „Ја сакам Европа“ утре во општина Центар ќе се одбележи Денот на Европа. Манифестацијата, која ќе почне точно на пладне ќе се одржи на ...
| | веќе видена
Хепенинг „Ја сакам Европа“

По повод Денот на Европа, Општина Центар денес организира три и полчасовна манифестација под мотото Европски хепенинг „Ја сакам Европа“, која ќе се одржи на ...
| | веќе видена


Напомена: Коментарите во ниеден случај не ги одразуваат ставовите и мислењата на Daily.MK .

Сподели ја оваа вест на е-маил

Ден на Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: