Борисов: Најдоброто што го направивте е што излеговте од криза


4 копии

„Бугарија секогаш имала добри намери и ѝ подавала рака на Македонија. Очекуваме конечно договорот за добрососедство да биде потпишан од двете страни, да се ...
| | веќе видена | слични
23 копии
4 копии

Во последните месеци во Бугарија бевме многу вознемирени од настаните кои се случуваа во Македонија. Добро е што нештета веќе влегуваат во нормални релации, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владина делегација на чело со премиерот, Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во работна посета на Република Бугарија. Од Владата информираат дека првата ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот и бугарскиот премиер, Зоран Заев и Бојко Борисов утре ќе имаат средба во четири очи, јавија медиумите од Софија повикувајќи се на официјалните ...
| | веќе видена | слични

„Последниве месеци бевме вознемирени околу случувањата во Македонија. Но, ситуацијата веќе е нормализирана, со помош на ЕУ и НАТО, што е навистина добар знак“, ...
| | веќе видена | слични

Додека новата „реформска влада“ (како што се нарекува себеси) ги прави првите чекори, некои веќе се обидуваат да ѝ обезбедат статус на „заштитена мечка“ барем ...
| | прочитана: 456 | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 96 | | | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 317 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 45 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
сите 85 | | | прочитана: 2991 | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 11 | | | прочитана: 1035 | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница со 62 гласа „за“ се избраа и замениците министри во владиниот кабинет. И покрај бојктот на опозицијата и бурните ...
сите 101 | | | веќе видена

Синоќа во Музејот на современа уметност се одржа хуманитарниот настан „Од мајсторите за мајсторот“ на кој беа собрани средства за следната операција на Љупчо ...
сите 13 | | | прочитана: 3010 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борисов: Најдоброто што го направивте е што излеговте од криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: