Струмица

  во

  Струмичани и денеска во голем број излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните на улиците на ...
  сите 383 | | | веќе видена

  Блогерот Б.Г. (22) од Струмица е осомничен дека затајувал данок, информира МВР. Против него е поднесена кривична пријава за даночно затајување. Според ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Општина Струмица додели 3.291.636 денари од oпштинскиот буџет за 2017 година на 25 здруженија и фондации. Ова на денешната прес-конференција го соопшти в.д. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Општина Струмица додели 3.291.636 денари од oпштинскиот буџет за 2017 година на 25 здруженија и фондации. Ова на денешната прес-конференција го соопшти в.д. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вкупната штета што снежните врнежи на 19 и 20 јануари годинава ја предизвикаа во струмичко се проценува на 7.007.581 денар, процени Комисијата за проценка и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Вкупната штета што снежните врнежи на 19 и 20 јануари годинава ја предизвикаа во струмичко се проценува на 7.007.581 денар, процени Комисијата за проценка и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Михајло Михајловски со децении наназад е дел од македонската ракометна сцена, како прв човек на Вардар, потоа и на Ракометната Федерација на Македонија, а ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Вкупната штета што снежните врнежи на 19 и 20 јануари годинава ја предизвикаа во струмичко се проценува на 7.007.581 денар, процени Комисијата за проценка и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Вкупната штета што снежните врнежи на 19 и 20 јануари годинава ја предизвикаа во струмичко се проценува на 7.007.581 денар, процени Комисијата за проценка и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Тиранската платформа е срамен документ, напишан во туѓа држава, кој не смее да биде препакуван и замаскиран како некоја владина програма, порачаа вечерва ...
  сите 383 | | | веќе видена

  Вкупната штета што снежните врнежи на 19 и 20 јануари годинава ја предизвикаа во струмичко се проценува на 7.007.581 денар, процени Комисијата за проценка и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Вкупната штета што снежните врнежи на 19 и 20 јануари годинава ја предизвикаа во струмичко се проценува на 7.007.581 денар, процени Комисијата за проценка и ...
  сите 12 | | | веќе видена