Никола

  во

  Градежните активности за реконструкција на блокот А во студентскиот дом „Гоце Делчев“ се завршени и од следната недела ќе почне префрлањето на студентите од ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Очекуваме државничко однесување, следува процес на формирање на новата влада според мнозинската волја на граѓаните, велат од СДСМ во денешното соопштение. - На ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Изборот на фирма што ќе го гради новиот Клинички центар во Скопје е во период на „стенд стил“, комисијата ја води постапката во согласнот со прецедурите и за ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Целата постапка за избор на фирма која ќе го гради новиот Клинички центар е транспарентна. Одлуките на комисијата дополнително ги разгледуваат стручни лица од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Доколку одиме на парламентарни избори заедно со локалните избори ќе освоиме и повеќе пратеници ама претседателот Ѓорге Иванов, пак по налог на Никола Груевски, ...
  сите 287 | | | веќе видена

  Доколку одиме на парламентарни избори заедно со локалните избори, ќе освоиме и повеќе пратеници, ама претседателот Ѓорге Иванов, пак по налог на Никола ...
  сите 287 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својата фејсбук странa објави дека Влада која ќе ја спроведува Тиранската платформа направена и оформена во ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Доколку одиме на парламентарни избори заедно со локалните избори ќе освоиме и повеќе пратеници ама претседателот Ѓорге Иванов, пак по налог на Никола Груевски, ...
  сите 287 | | | веќе видена

  Заев за Груевски: “Го слушам Никола, ќе ја снемало Македонија. Будала работа! Како ќе ја снема Македонија, човек? Само ќе се случи, повеќе нема да е на власт ...
  | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, гостуваше во вестите на Канал 5 телевизија. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за телвизија Канал 5 изјави дека ...
  сите 287 | | | веќе видена

  Зоран Заев, прашан зошто не ја прифаќа понудата на ВМРО-ДПМНЕ да се откаже од Тиранската платформа, одговори дека ваквиот предлог на Груевски е обид за ...
  сите 201 | | | прочитана: 2629 | веќе видена

  Коментирајќи го изборот на нов претседател на Собранието, Заев потврди дека Талат Џафери ќе бил заеднички предлог на СДСМ и ДУИ за оваа функција. Заев посочи ...
  сите 287 | | | веќе видена

  „Влада која ќе ја спроведува Тиранската платформа направена и оформена во друга држава, не може да биде реформска, туку е антидржавна. Влада која ќе работи по ...
  сите 287 | | | веќе видена