Ме израдува ставот на Заев дека и по цена да не ги добие потписите на албанските пратеници, нема да дозволи чепкање по Уставот. Се разбира, не затоа што јас ...
сите 2 | | | прочитана: 662 | веќе видена

Toa што го кажала на некоја телевизија на тема идентитет некогашната прва полицајка Гордана Јанкуловска, не заслужува ама баш никакво вниминае. Не заслужува ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонија влегува во нов политички процес и историски период од своето постоење. Нема сомнение дека 11 годишното неприкосновено владеење на Никола Груевски и ...
| | веќе видена

Арсим Зеколи Човечки е да се простува и да се даде повторно шанса за коригирање на евидентните грешки од предизборието. За жал, поведенијата на наведените ...
| | веќе видена

Овие од скопска единица да ти биле големи лажговци! И тоа, лажат јавно, бесрамно и безобзирно, мислејќи дека сите имаат кратко паметење! Е, не бре другари, ...
| | веќе видена

Димитар ГРУМАР Можеби е феномен овој режим кој со години упорно го уриваат и никако да го срушат, ама уште пофеноменални се демократите и демократијата што ни ...
| | веќе видена

Но, но, има една мала, или голема запирка, како сакате, во настапите / исказите на разноразни будали за одделни актуелни или историски настани и личности. Се ...
сите 3 | | | веќе видена

Статусот на Елдин Курбашиќ од Сараево објавен на неговиот фејсбук статус привлече многу внимание во регионот. На својот фејсбук профил упати јасна порака и ...
| | веќе видена

„ Дебатиравме околу законот за Албански јазик. Закон кој ќе биде предложен од ова тело, работиме на предлог кој ќе ги задоволува потребите на Албанците”- рече ...
сите 2 | | | веќе видена