Мислев да не пишувам ама не можам а да не го споделам, за целата јавност да разбере во какви монструми се претвориле. Замислете, го нападнале возилото на ...
| | веќе видена

Во 2002 година тогашниот министер за финансии Никола Груевски не дозволуваше припадниците на ново формираната полициска единица “Лавови“ да добијат решенија за ...
сите 3 | | | прочитана: 235 | веќе видена

На пратениците од парламентарното мнозинство кои во четвртокот го избраа новиот Претседател на Собранието на Република Македонија им честитам на одважноста и ...
| | веќе видена

Како што реков, сите пратеници кои учествуваа во терористичкиот напад на Собранието треба да одговараат за велепредавство и да одлежат минимум 10 години ...
| | веќе видена

Ви пренесуваме дел од колумната на Дарко Митревски за МКД.мк: Нервозно пребарувам по интернет за да дознаам што точно се случува во мојот роден град. Пуштам ...
| | веќе видена

После случувањата на најцрниот македонски четврток организаторите, финансиерите, нарачателите и инспираторите на насилниот упад во Собрането на РМ со иста ...
| | веќе видена

Имам потреба си кажам, дека мојот најдобар студент на Полициската академија и колега Павле Богоевски, храбро ги поднесе сите удари на својот грб, за да заштити ...
сите 3 | | | веќе видена

Чавков е самобендисана будала која ги жртвуваше животите на специјалците во Диво насеље, ги загрози животите на Заев, Села и на другите пратеници од ...
| | веќе видена

Треба јасно да му се каже на Груевски: твојот партикуларен (партиски!) интерес не може да биде потврда за никакво натамошно лудување во политиката. Груевски, ...
| | веќе видена

Лесно е човек да се прави паметен во убави времиња. Во Македонија такви, да не се лажеме, никогаш немало што пак може да не донесе до неубав заклучок дека е ...
сите 2 | | | веќе видена

И екологистите од Кавадарци на денешната седница на Собрание на организацијата Еко-живот одлучија да бараат распишување на референдум против отварање на ...
| | веќе видена

Само да знаете дека Зоран Заев и сите други пратеници денес свесно ги жртвуваат своите животи и не го организираа народот предвреме на одбрана само за да не ...
сите 2 | | | веќе видена

Дваесетина дрвја во дворот на старите општински и судски бараки во скопски Бутел на диво, без одобрение од ниту една институција, се исечени поради изградба на ...
сите 4 | | | веќе видена

next