Ако веќе во првите денови од почетокот на потенцијалниот ветен и (сведочевме „во живо“) со крв изборен „нов живот“ – на што всушност сите нормални луѓе не само ...
сите 8 | | | веќе видена

Сите вие кои тргнавте да го прочитате текстот со желба да станете поупатени која е разврската некој нов случај на СЈО или нечија улога како дел од четврточните ...
| | веќе видена

Како понатаму, во новата ера, пост 17-ти Мај 2017 ?!? -Под итно ни треба човечки булдожер во Правосудството. Потребни карактеристики: Искусен експерт по ...
| | веќе видена

Ви пренесуваме дел од колумната на Беса Арифи за НОВА: На значителните датуми на овој месец се приклучува и 23 мај, кој ќе треба да се прогласи ден на ...
| | веќе видена

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Кокаланов за Призма: Кога бил младо момче, Бранислав Нушиќ бил лудо заљубен во извесна Милка Терзибашиќ. Таман кога ...
| | веќе видена

Ви пренесуваме дел од колумната на Владо Апостолов за Призма: Мислам дека инцијалната каписла за Скопје 2014 е желбата на паланечкиот лидер да ги крене нозете ...
| | веќе видена

Валандовчани од понеделник почнуваат со постапката за собирање на 2.000 потписи за распишување референдум против рудникот Казандол. Државната изборна комисија ...
сите 5 | | | веќе видена

Луис Армстронг, големиот и ненадминливиот, волшебно и со многу емоции ја свири When The Saints Go Marching In, или во превод, кога Светците маршираат, а јас ...
| | веќе видена

Деца фантоми живеат во напуштените бараки на Основниот суд Скопје 2 во Бутел. Четиригодишниот Мемет и едногодишната Умут се невидливи оти мајка им Фирдес ...
| | прочитана: 688 | веќе видена

Приоритет за расчистување на новата Влада ќе бидат сомнежите околу концесијата и работењето на депонијата „Дрисла“ посебно по уверувањата дека таму се депонира ...
| | веќе видена

1 На кое ниво на глупавост на публиката можеш да сметаш, за да ти текне на телевизиски новинарски производ да му ставиш име „Само вистина“? Веројатно на истото ...
сите 2 | | | веќе видена

next