Холивудски ѕвезди се збогуваа со Обама по неговиот завршен говор

Познати личности од светот на филмот и музиката ги споделија своите проштални пораки за Барак Обама на социјалните мрежи по неговиот последен говор како претседател на САД. Во вторникот вечерта, 44-от претседателот во историјата на САД, Барак Обама се збогува со функцијата на претседател и врховен командант, во завршниот говор во одбрана на неговото наследство, пишуваат американските таблоиди. ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒