ВО 21 ВЕК: Семејство од Прилеп преживува голгота - ДВЕ ГОДИНИ ЖИВЕАТ БЕЗ СТРУЈА ВО МНОГУ ЛОШИ УСЛОВИ (ВИДЕО)


Повеќе од 2 години живеат без струја. Исклучена им е им поради заостанат долг од околу 220.000 денари. На овие минусни температури се топлат само со гранки кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Луѓе и судбини. Горчливата судбина си поигра со 58-годишниот ресенчанец Владо Пупулковски, некогашен текстилен работник во “Преспатекс“. Тој нема семејство и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 274 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 123 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Учесниците на предвремените парламентарни избори ги прават подготовките за настап пред граѓаните, кои треба да гласаат на 12 април. Деновиве тие ги ...
сите 161 | | | веќе видена

Денес Вардар го очекува важен натпревар против Порто на гостински терен (16:00). Сите проблеми во Вардар доведоа до тоа овој натпревар да има огромна важност ...
сите 154 | | | веќе видена

Јирген Клоп мораше уште еднаш да објасни зошто го извади Садио Мане на осминафиналниот дуел со Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите и самостојно откри дека ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО 21 ВЕК: Семејство од Прилеп преживува голгота - ДВЕ ГОДИНИ ЖИВЕАТ БЕЗ СТРУЈА ВО МНОГУ ЛОШИ УСЛОВИ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: