Мијата ја препеа „Бај, бај“ на Драган ...

Светската премиера на „Врба“ на Манчевски на 19 ...

Петар Грашо во декември во Македонска ...

Промоција на „Разговори со Унковски“ од Зоја ...

Општината финансиски го помогна „Интерфест“

„SF, историска драма и хорор“: Новата мини серија ...

Конференција на МАНУ за кризата на идејата за ...

ЧИТАТЕ ЛИ КНИГИ? (ЖИМИ МАЈКА!): Анкета на ...

Древна мистерија што никогаш нема да ја решиме

За прв пат изложба во МСУ со дела од Музејот за ...

Афонсо Круш: Културата може да биде профитабилна

Премиера на новата епизода од „Сказните на Биби“: ...

(ВИДЕО) Прикажан „Ирецот“ на Скорсезе со Де Ниро ...

Уметнички перформанс: Се СОБЛЕЧЕ гола, публиката ...

Оваа серија стана глобален феномен, а и Бред Пит ...

Девето издание на 100 Илјади поети за промена во ...

Концерт за паметење во Гостивар на Џијан Емин со ...

Град стар 12.000 години наскоро ќе биде потопен

Квалитетни книги за сто денари – понуда на ...

Премиера на „Бесачи“ во МНТ

Премиера на „ Бесачи“ во МНТ

Грета Тунберг до светските лидери: Ми ги ...

Зошто морничава мелодија од 13 век постојано се ...

Започнува аудицијата за нови членови на ...

Интервју со Борис Бакал

Кинематографката Елен Лувар добитник на „Златна ...

(Видео) Јолевски: „Бесачи“ е насилничка претстава ...

(Видео) Јолевски: Претставата „Бесачи“ ги ...

Музиката е полна со изненадувања, но Ози Озборн ...

За прв пат во историјата: Момче со аутизам победи ...

За прв пат во историјата: Момче со аутизам победи ...

(Видео) Македонска премиера на филмот „Отворена ...

Започна 40-тото издание на фестивалот “Браќа ...

Со најновиот филм на Алмодовар започнува “Браќа ...

Во Токио заврна снег на 25 степени (ВИДЕО)

Анимацијата „На убавиот син Дунав“ на Јохан ...

Ова се најдобрите филмови на 21 век според IMDb

Со перформанс за важноста на јавниот простор ...

Лакман пристигна во Битола