Општина Прилеп пред 12 години, пред оваа локална самоуправа, беше една од најзапоставените и најзаостанати општини во секој поглед. Превзедовме општина со над 60 проценти неасфалтирани улици, во населените места речиси и на немаше насфалтирани улици, без соодветни канализациони системи, град најпроблематичен со водоснабдување, училишта во кои и по еден век немаше ништо инвестирано, без нови капацитети во градинките, централно градско подрачје кое беше срам за сите нас, а не репрезентативен дел од градот, истакна Марјан Ристески на денешната панел дискусија во организација на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Подобри и различни: Инвестираме во локалната самоуправа“ -Нашата задача и цел беше Прилеп да го претвориме во едно подостојно место за живеење, не само за жителите во градот, туку и во населените места. Да ги искористиме сите атрибути кои ги има градот да ги претвориме во преубави проекти и да најдеме начин како од едно запоставено место да го воздигнеме Прилеп во место кое ќе биде гордост, не само за прилепчани. Се ...
сите 8 | | | веќе видена

Руски експерт за Северна Кореја изнел шокантни ...

Руски експерт за Северна Кореја изнел шокантни ...

Руски експерт за Северна Кореја изнел шокантни ...

Доаѓа зима: Направете превртени сарми – хит за ...

Шокантна снимка од ликвидација во Бразил: Знаеле ...

Пијан фан на Бритни играше со неа на сцената

Брегзит проблемот

Урнебесно видео од Сараево: Низ половина град се ...

Најдобрите телефони на IFA 2017

Lenovo, Asus, Dell и Acer ги претставија новите ...

Lenovo, Asus, Dell и Acer ги претставија новите ...

Kit Harington & Emilia Clarke се новите лица на ...

Министерката Треневска Дескоска не ги посети ...

Таа е мистерија за лекарите: Никој не знае од што ...

Таа е мистерија за лекарите: Никој не знае од што ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Најдобрите голови од првата рунда во СЕХА (ВИДЕО)

И големите плачат: Зидан во крајно емотивно ...

Вистинско чудо - за оваа вода се верува дека ги ...

(ВИДЕО) ЗАКАНУВАЧКИ ОДГОВОР НА КИМ: Јужна Кореја ...

Јужна Кореја лансирала балистичка ракета како ...

(Видео) Гори Лос Анџелес, прогласена вонредна ...

После долга борба со болеста – Аврил Лавин се ...

Груевски: Резултатот на владата на СДС е нула ...

Белгија резервира билет за Русија 2018, Холандија ...

Белгија резервира билет за Русија 2018, Холандија ...

Груевски: Владата на Заев се откажува од ...

Северна Кореја потврди дека извршила тест со ...

Како Трамп добивал улоги во серии и филмови во ...

Шест гигантски банки ќе станат партнери за да ...