Анѓушев: Факторингот како механизам мора да се искористи, имаме сериозен проблем со ликвидноста на компаниите

3 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и заменик министерката за финансии, Ширет Елези при отворањето на Регионалната конференцијата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зголемување на разбирањето на факторингот како алтернативно решение за финансиите на малите бизниси и нивно упатување кон примена на најдобрите практики за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Редовните т.н. годишни средби на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) годинава се одржуваат во Сараево, БиХ. На настанот учествуваат премиери, високи ...
| | веќе видена | слични

CEED Mакедонија во соработка со Македонска берза, организира отворен настан на тема Funderbeam – crowdfunding платформа за небанкарско финансирање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Седницата е закажана врз основа на претходно известувањето од претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, доставено на 15 мај. Според член 59 ...
сите 419 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев: Факторингот како механизам мора да се искористи, имаме сериозен проблем со ликвидноста на компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: