Кој ќе лапа 450.000 евра камата годишно од Уни банка?

Универзална инвестициона банка (Уни Банка) донесе предлог одлука за издавање на капитален инструмент по пат на приватна понуда (прва емисија на перпетуални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

УНИ Банка ќе издаде нов капитален инструмент Перпетуални или “вечни” обврзници на износ од 5 милиони евра. Издадениот капитален инструмент ќе се користи за ...
| | веќе видена | слични

Украинската банка „Монобанк“ им нуди на клиентите поволни камати доколку дневно прават 10.000 чекори. Понудата се однесува на клиенти кои можат да докажат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев на денешната дебата за нацрт аманданите на Уставот потсети дека и пратеници од опозицијата имале свои предлози за подобрување на текстот, ...
сите 365 | | | веќе видена

Слободан Богоевски, Зоран Верушевски, Сашо Мијалков, Владимир Атанасовски- четворицата беа директори на Управата за безбедност и контразузнавање и четворицата ...
сите 8 | | | веќе видена

По денешното рочиште за упадот во Собранието на 27 април, новинарот Игор Стефановски кој го следеше го сумира судскиот ден – обвинетиот Александар Василевски ...
сите 170 | | | веќе видена

Цела недела Заев и Оливер Спасовски ја навредуваат интелигенцијата на граѓаните и се уште не даваат никаков одговор за тоа кој прислушувал, кој се ги има ...
сите 107 | | | веќе видена

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Сашо Мијалков и ја потврди одлуката на судија на претходна постапка да му одреди 30 дена притвор ...
сите 182 | | | веќе видена

Судењето за „крвавиот четврток“ денеска продолжи во доказна постапка со презентирање на доказите на обвинетиот Богдан Илиевски кој се смета за еден од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе лапа 450.000 евра камата годишно од Уни банка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: