Што донесува кинескиот хороскоп за годинава?

Кинескиот хороскоп е меѓу најстарите хороскопи на светот. Има 12 знаци, а во секоја нова кинеска година владее друг знак. Во саботата, на 28 јануари според Грегоријанскиот календар, започна кинеската година на Петелот. Вашата година на раѓање открива на кој знак му припаѓате Тигар Минатата 2016 година за вас беше исклучителна, па затоа во првата половина од 2017 ќе се одморате од минатата година. Оваа година вашата мантра треба да биде: „Работи напорно, биди организиран и избегнувај претерано трошење“. Наклонети ви се односите со околината и многумина ќе бидат подготвени да ви помогнат. Затоа, искористете го тоа за да ја зацврстите позицијата и да напредувате во кариерата. Тигрите што се занимаваат со продажба, маркетинг или односи со јавноста ќе имаат успех. Не потценувајте ја конкуренцијата и бидете организирани, зашто можно е да не ги завршите сите работи на време. Внимавајте кому му укажувате доверба, зашто некои би можеле да ве изиграат. Настојувајте да трошите толку колку што имате, не задолжувајте се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што донесува кинескиот хороскоп за годинава?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: