Васил

  во

  Во присуство на голем број спортски работници и гости, вчера во салата за конференции во СЦ „Борис Трајковски“, Скопје, беше промовирана книгата „Спортски ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На денешн ден - 14 февруари 14 февруари 2019 869.- Во Рим умрел Константин, познат под името Кирил Солунски, еден од творците на првата словенска азбука. Тој ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На денешен ден - 13 февруари 13 февруари 2019 1633.- Римокатоличката инквизиција во Рим го уапсила италијанскиот астроном Галилео Галилеј затоа што ја докажал ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во продолжение на денешното сведочење на Ѕвонко Костовски, клучен сведок во „Тврдина – Таргет“ за масовното нелегално прислушување на граѓани во УБК без судски ...
  сите 32 | | | веќе видена

  На денешното судење за предметот на СЈО – „Таргет-Тврдина“ сведочеше вториот сведок на Обвинителството, Звонко Костовски, инженерот во УБК, кој ги извади ...
  сите 32 | | | веќе видена

  „Сите македонски“, „сите албански“ и „важно“. Под овие 3 групи биле поделени улогите на групите корисници што имале пристап до системот за следење на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  На денешното судење за предметот на СЈО – „Таргет-Тврдина“ сведочеше вториот сведок на Обвинителството, Звонко Костовски, инженерот во УБК, кој ги извади ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Еден од укажувачите кои ја открија аферата со нелегално прислушуваните разговори, Ѕвонко Костовски денеска се соочи со обвинетите во предметот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  „Сите македонски“, „сите албански“ и „важно“. Под овие 3 групи биле поделени улогите на групите корисници што имале пристап до системот за следење на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  На денешното судење за предметот на СЈО – „Таргет-Тврдина“ сведочеше вториот сведок на Обвинителството, Звонко Костовски, инженерот во УБК, кој ги извади ...
  сите 32 | | | веќе видена