Џуџаск

    во

    Фулам го елиминираше Шахтјор, Панатенаикос ја исфрли Рома од Лига Европа, лесна победа за Ливерпул кај Униреа, судиска грешка му помогна на Атлетико Мадрид да го помине Галатасарај. Силниот тим на Шахтјор, минатогодишниот победник во Купот на УЕФА е елиминиран од Фулам во Лига Европа, натпреварот заврши 1-1 доволно за англискиот тим да оди во 1/8 финале. Натпреварот беше отворен во 33та минута кога Хангеланд погоди за 0-1, Шахтјор со гол на Жадсон во 69та израмни на 1-1. Домаќините се обидуваа но не успеаа да направат комплетен пресврт, со вкупни 3-2 Фулам оди понатаму. Студен туш за домаќините и во Рим, Рома на домашен терен загуби од Панатенаикос со 3-2. Рома одлично почна во 12та минута Рисе со силен шут носи радост на Олимпико, 1-0 за домаќините. Панатенаикос најпрво од пенал преку Сисе во 40та минута израмни на 1-1, во 43та Нинис дава гол за комплетен пресврт, Сисе две минути подоцна постигнува гол за водство на гостите од 3-1. Во вториот дел Де Роси во 67та минута успеа само да намали на 3-2, со ...
    сите 21 | | | веќе видена