Според пријавеното, непознати сторители преку незаклучената врата влегле во куќата и додека снаата била во бањата, од невестински фустан во регал, во една од ...
сите 27 | | | веќе видена

Велашани изутрината ги потресе веста за грозоморното убиство кое синоќа се случи во градот. По извршување на убиството, 46-годишниот С.В. објавил статус на ...
сите 18 | | | веќе видена

Нема затворска казна за поранешниот телохранител на Никола Груевски, Дејан Митровски-Урко. За сообраќајката која тој ја предизвика, а во неа животот го загуби ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вечерва информираше дека продолжува со активностите за расветлување на случај во кој вчеравечер едно лице се здобило со мали ...
сите 26 | | | веќе видена