Queen Real Tribute

26
Април
 • Станица 26, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Апр, 2017 до 00:30:00 , 27 Апр, 2017
 • Inovativa Group
 • 213 доаѓаат, 649 можеби
 • Настанот е завршен
 • Queen Real TributeНајголемиот Queen Real Tribute проект ќе одржи повеќе часовен концерт во клубот #Станица26 на 26.04.2017 со почеток во 20:00 часот. Бенд кој свири концерти низ половина свет (само во Бразил одржаа повеќе од 70 концерти), и бенд кој работи на сите поголеми фестивали и Queen конвенции. Queen Real Tribute се препознатливи по прекрасната костимографија (костимите се најблизу до оргиналната костимографија на Queen), гитаристот свири на иста гитара како што свиреше Brian May, се со цел да биде најблизу до звукот на оргиналните Queen, интересно е што вокалистот ја има скоро истата боја на вокалот како големиот Freddie Mercury.“Show must go on“, “We are the championis“, “I want to break free“, “Radio Ga Ga“, “We will rock you“, “Bohemian rhapsody“...се само неколку од хитовите што публиката ќе има можност да ги слушне во клубот Станица 26 на 26.04.2017 со почеток во 20:00 часот. Влезот е забранет за лица под 18 години!“Early Bird Tickets“ до 5 Март по цена 200 мкд.Online Tickets:http://mktickets.mk/nastan/queen-real-tribute-stanica-26/Продажна Мрежа:Југотон ГТЦ 1 катУниверзална Сала - СкопјеТобако - МПМ ПРЕСТобако Гоги - Драчево Тобако ДрводекорТобако 2 - СкопјанкаЊу Тобако - Охрид Нептун СтадионНептун City MallНептун АеродромВо салоните на Нептун низ Македонија: Струмица, Кавадарци, Гевгелија, Велес, Куманово, Гостивар, Струга, Охрид, Кочани и Штип;Влезот е забранет за лица под 18 години!Информации и резервации на телефонските броеви:00389 71 208 80600389 75 454 264------------------------------------------------------------------------The biggest Queen tribute project.A band that visited half the world (only in Brasil there were over 70 concerts), and performed at many major festivals and Queen conventions.In addition to the excellent performance, the band is also adorned by the gorgeous costumes, such as those worn by the original members of the great band Queen. The guitarist plays the same guitar, using coins, just like Brian May did, in order to obtain the same sound as the original guitar and the singer of the band has the exact same tone of the voice as Freddy.Show must go on, We are the championis, I want to break free, Radio Ga Ga, We will rock you, Bohemian rhapsody...are just a few of the many legendary hits that this band performs. No entry under 18sOnline Tickets:http://mktickets.mk/nastan/queen-real-tribute-stanica-26/Inf:00389 71 208 80600389 75 454 264

  Настани во близина (1км)

  Concert: Birth of the Cool

  9 музичари, вторник, 9 вечер! Кирил Кузманов- сакс, Трајче Велков- труба, Иван Иванов- сакс, Сашко Николовски- тромбон, Горан Јанев - Маче - хорна, Александар ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 26 Сеп, 2017 до 00:00:00 , 27 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 38 доаѓаат, 128 можеби
 • EuroPS Roadshow in Macedonia

  Почитувани, Институтот за социолошки и политичко правни истражувања при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, со задоволство Ве кани на промоција на ...

  Обука: Финансиски вештини

  На оваа обука учесниците ќе имаат можност да научат да: - определуваат финансиски потреби; - утврдуваат начини за намалување на трошоците со повторно - - ...

  Конкурс „Промоција на различности“

  Почитувани, Црвен крст на РМ-Општинска организација Центар од 21 до 27 септември ја одбележува Неделата на „Промоција на хумани вредности“, во склоп на која ...

  Taste of Portugal

  ~ Please find English version below... И оваа есен продолжуваме со гастрономски уживања од најубавите земји низ светот! Октомвриски, ја откриваме Португалија ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 04 Окт, 2017 до 23:30:00 , 04 Окт, 2017
 • Public Room
 • 209 доаѓаат, 1870 можеби
 • Master Class with Chef Ralf B Menigini - Germany

  Г-дин Ралф Б Менигини – Германија Бидете дел од настанот кој ќе ја подигне свеста за иновациите во кулинарскиот свет, носејќи неколку кулинарски стилови/кујни ...
 • Skopje Marriott Hotel
 • 09:30:00 , 06 Окт, 2017 до 15:30:00 , 06 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • ICE Festival 2017 - Skopje
 • 11 доаѓаат, 37 можеби