Дајкон - јапонска ротквица која топи маснотии

Дајконот е јапонска бела репка. Сочна е, крцкава и свежа, со посладoк вкус од домашната ротквица. Може да се најде на поголемиот дел од нашите пазари и тоа по пристапна цена. За да бидете задоволни од пазарењето, одбирајте цврсти, мазни и тешки плодови со свежи листови. Чувајте ги во фрижидер, во пластични кеси, најдолго една седмица. Свежата ротквица не треба да ја лупите.Добро измијте ја и ...

Сон не ја фаќа во болница: Тамара ја преплавија
Ја изгубив, таа денес е само сенка: Писмото на
ДНЕВЕН ХОРОСКОП:Ден на Раковите за љубовни
Маја има 18 години и ја изнајмуваат на час: „Еден
Ги фатив трилерите на Шабан
Идеи за украсување на велигденски јајца
Тони Михајловски и Игор Џамбазов си ги одмерија
Проститутка проговори за големината на “алатите”
Родена е без нозе: Мајката ја оставила по
Ви текнува на Руслана? Денес е политичарка и
Мет Гала 2016: Ова е најубавиот фустан за кој
Снаата на Лепа Брена доби подарок вреден 3.000
23 години од најголемиот инцидент во тенисот -
Мртов ладен ја праша Марија Шерифовиќ дали имала
`Фчерашни новости` со нова епизода за новиот МЕГА