Ученик истепал наставник во гостиварско Симница


10 копии

Во американската држава Тенеси уапсен бил наставникот, обвинет за киднапирање на 15-годишна ученичка која по едномесечна потрага била пронајдена на северот на ...
| | веќе видена | слични

15-годишен ученик од гостиварското село Симница физички нападнал наставник од основното училиште „Исмаил Ќемали“ од истото село. Инцидентот се случил вчера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Во секоја демократска земја постои Устав што треба да се почитува. Решението на кризата е во Уставот и во демократијата. Ова го порача вчера копретседавачот на ...
сите 83 | | | прочитана: 4308 | веќе видена

Кражба има, крадците наводно се фатени, но пари нема. Грабежот во НЛБ банка останува мистерија проследена со многу контрадикторности во јавните обраќања на ...
сите 58 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Мирна атмосфера и единствена порака испратија вчера Гевгеличани кои во голем број излегоа да се изјаснат ЗА или ПРОТИВ отворањето на рудници за злато на ...
сите 157 | | | прочитана: 156 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученик истепал наставник во гостиварско Симница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: